ABD Orta Doğu’ya 1000 asker gönderecek mi ?

ABD Orta Doğu’ya 1000 asker gönderecek mi ?

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, körfezdeki son gelişmeler üzerine Orta Doğu’ya 1000 asker daha sevk edileceğini açıkladı. ABD Savunm

Dünyanın en güçlü orduları
Son dakika haberi: ABD’den Türkiye’ye yeni teklif
Pakistan ile Katar ve Türkiye ilişkileri nereden nereye ?

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, körfezdeki son gelişmeler üzerine Orta Doğu’ya 1000 asker daha sevk edileceğini açıkladı.

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan.

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan yaptığı açıklamada, “ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının (CENTCOM) ek kuvvet talebine karşılık olarak , Genelkurmay ve Beyaz Saray ile danışarak , Orta Doğu’daki hava, deniz ve kara tehditlerine karşı savunma amaçlı yaklaşık 1000 asker yollaması yetkisi verdim.” açıkladı .

ABD Orta Doğu’ya 1000 asker daha sevk edilecek.

Bölgedeki son gelişmelerin yüzünden  Shanahan, “İran’ın son saldırıları ABD personeli ve bölgedeki menfaatlerini tehdit eden İran güçleri ve İran destekli grupların düşmanca tavırlarına dair aldığımız istihbaratı doğruluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Eski Mısır Devlet Başkanı Mursi mahkemede hayatını kaybetti

ABD’nin İran ile bir çatışmaya girme peşinde olmadığını yineleyen Shanahan söyledi :

Bugün atılan adım , bölgede faaliyet gösteren askeri personelimizin güvenlik ve huzuru ve milli menfaatlerimiz içindir . Durumu dikkatle izlemeye devam edeceğiz ve istihbarat ile tehdit durumlarına göre kuvvet durumunu tekrar ayarlayacağız.”

ABD Orta Doğu’ya 1000 asker daha sevk edilecek.

ABD Orta Doğu’ya bin asker daha sevk edilecek.

ABD, geçen haftalarda da USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Grubu , bir amfibi çıkarma gemisi, dört bombardıman gemisi ve dört Patriot bataryasını bölgeye yolladı .

kaynak : habertürk 

COMMENTS

WORDPRESS: 0