AKP : İstanbul’da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz !

AKP : İstanbul’da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz !

AKP, İstanbul'da seçim sonucuna net etki yapan olaylar olduğunu savunarak seçimin tekrarını isteyeceğini açıkladı . AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti
AKP ve CHP’den YSK’ya mühür başvurusu!.

AKP, İstanbul’da seçim sonucuna net etki yapan olaylar olduğunu savunarak seçimin tekrarını isteyeceğini açıkladı .

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “İstanbul için YSK’ya olağanüstü başvuru yapıp seçimin yenilenmesini isteyeceğiz” dedi.

 

“OLAĞANÜSTÜ İTİRAZ YOLUNU KULLANACAĞIZ”

“Bugün Büyükçekmece’ye ilişkin olağanüstü itirazımızı yapıyoruz” diyen Yavuz, seçimin sonucuna çok net etki yapan olaylar olduğunu iddia ederek olağanüstü itiraz yolunu kullanarak İstanbul’da seçimin yenilenmesini isteyeceklerini açıkladı.

“51 SANDIĞI SAYMANIN HİÇBİR ANLAMI YOK”

YSK’nin AKP’nin İstanbul’daki tüm sandıkların sayılması talebini reddetmelerini eleştiren Yavuz, 51 sandığı sayma kararı içinse “51 sandığı saymanın hiçbir anlamı yoktur. Bizim ’51 sandığı sayın’ şeklinde bir talebimiz de yok ortada” dedi.

Yavuz, “Buradan Yüksek Seçim Kuruluna olağanüstü itiraz yöntemi ile başvurmamızın ötesinde emin olun çok soruşturma çıkacak” ifadesini kullandı.

#seçim

daha görün AKP’liler Üsküdar’da polise saldırdı!

BAHÇELİ: YENİ BİR SEÇİM DE DÜŞÜNÜLEBİLİR

AKP’den gelen bu açıklama sonrası Cumhur İttifakı’nın diğer bileşeni MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Eğer seçim sonuçları toplum vicdanında huzur bulmayacak bir anlayış içerisinde sonuçlanmışsa, o vicdanı oluşturabilecek yeni bir seçim de düşünülebilir” dedi.

Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü yazısında MHP’nin seçimlerin tekrarlanmasına nasıl baktığını şöyle aktarmıştı:

“Bir usulsüzlük sezgisine vurgu yapılmakla birlikte, İstanbul’da seçimlerin tekrarı gibi bir yola gidilmesinin içinden çıkılmaz daha büyük sorunlara yol açabileceğine de dikkat çekiyor.

Bundan dolayı, YSK’nın da müdahaleden uzak hukuk içinde karar alması ve kararının da millet vicdanında yer bulması gerektiğine işaret ediliyor…

Özetle elde ikna edici gerekçe olmadığı sürece seçimlerin yenilenmesinin yaratacağı olumsuzluğa dikkat çekiyor.”

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0