Af Sözü Feti Yıldız

Af Sözü Feti Yıldız

Fethi Yıldız Kimdir? Ülkücü hareketin 80 öncesi ve sonrası dik duruşuyla tanınan ağabeylerinden Av.Fethi Yıldız Ülkücü camianın yakın tanıdığı bir is

BBC, Tarihteki En Büyük Terörizm Desteğinin Ayrıntılarını Ortaya Koyuyor kim yaptı?Katar Yaptı
Türkiye ve ABD, Münbiç yol haritasındaki çalışmalarını hızlandırdı: Türkiye Dışişleri Bakanı
Ver Papazı, Al Papaz

Fethi Yıldız Kimdir?

Ülkücü hareketin 80 öncesi ve sonrası dik duruşuyla tanınan ağabeylerinden Av.Fethi Yıldız Ülkücü camianın yakın tanıdığı bir isimdir. Düşüncelerinde söylemlerinde esneklik olmayan birisidir. İstanbul Ülkü Ocakları başkanlığı yapmıştır.

Anarşik olayların yoğun yaşandığı dönemlerde Av.Fethi Yıldız ‘ın İstanbul Ülkü Ocakları Başakanı olmasıyla birlikte İstanbul Üniversitelerinde okuyan Ülkücülerin daha rahat ettiği bilinmektedir.

12 Eylül öncesi İstanbul Ülkü Ocakları başkanlığı yapan Fethi Yıldız, şimdi MHP’nin Genel Başkan Yardımcısıdır.

Av. Fethi Yıldız’ın Arslan Bulut’a MHP ile ilgili yaptığı değerlendirme
Fethi Yıldız, Yeni Çağ yazarı Arslan Tekin’e bir mektup yazarak MHP ile ilgili tarihi bir değerlendirmede bulundu. İşte o yazı:

MHP, klasik manada partiyi aşan bir siyasal organizasyondur. Var oluş sebebi, tarihî kotları, misyonu, mücadelesiyle diğer partilerden çok farklıdır. Türk Dünyası’nın kalbi ve yönetim karargâhıdır.

Düşmanlık yapanların dedelerinin, atalarının Türk Devleti’yle mutlaka bir meselesi olmuş, Türk’ün şamarını yemiştir. MHP temel bir strateji olarak yarım asır boyunca bu soysuzlara sadakat kazandırmaya çalışmış, ancak sadakatlerini hiçbir zaman satın almamıştır.

Arslan Bey; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin komplolara boyun eğmeyen bir iradeye sahip olduğuna defalarca tanık oldunuz. Bu hususları çok kişiden iyi bilmenize rağmen hakikate teslim olmadınız.

Gerçeklere bazen gözünüzü kapatarak, bazen tersyüz ederek yazı hayatınızı idame ettirmeye çalışıyorsunuz. Doğrusu bu hâliniz bana eski bir arkadaş olarak üzüntü vermektedir.

Gerçekten hatıralar yol gösteriyor. 26.09.2017 tarihli yazınızı az önce okudum. Bende sanki nedamet getirdiğiniz duygusu oluştu. Bu sebeple bu satırları cep telefonuna yazıp gönderiyorum.

Peşinde sürüklendiğiniz ‘hisseli kumpanya’nın ilerici, liberal, Cumhuriyetçi ve ondalıkçı ortakları çok yakında turnelerinde sizin gibi arkadaşları yük olarak görecektir.

Türk Milliyetçiliğinin ve MHP’nin yeminli düşmanları, sizlerin sadece kumpanyanın gittiği yere taşınan ‘imamın kayığı’na istediğiniz kadar binmenize, projeleri gereği yaptığınız, yapacağınız MHP düşmanlığına prim vereceklerdir.

Türk Edebiyatı ve Tarihi konusunda yazdıklarınız bu kişilerin umurunda değildir. Hatta bu konulara sıkça değinmeniz onları rahatsız etmektedir.

‘MİLLET İRADESİNİ SAKATLAMAYA YÖNELİK HAREKET’

MHP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, Düzce’ye geldi. AK Parti’nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz üzerine kararı merakla beklediklerini ifade eden Yıldız, “Seçimin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen sonuçların henüz alınmamış olması bizim için üzüntü sebebidir.

Türk milleti pazar günü sandığa gitmiş ve iradesini yansıtmıştır. Bu irade çok açık şekilde tezahür ettiği halde ittifak yaptığımız parti yani Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı parti maalesef bir hakkın kullanımı adı altında millet iradesini sakatlamaya yönelik hareketlerde bulunduğu açıktır.

Biz elbette herkesin hukukuna saygılıyız. Ancak yapılan iş hukuki tabiri ile bir hakkın suiistimali olarak görülüyor. Çünkü aradaki farkın kapanması mümkün değildir. Açıklamalarda her ne kadar 17 fark dendiyse de bu fark 175’tir. Sayılmayan sandık sayısı 315 civarındadır. Ancak bu sandıklardaki geçersiz oylar tekrar sayılacaktır. Bu farkın kapanması mümkün değildir” dedi.

‘BİZ HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ’

Yıldız haklarını kimseye yedirmeyeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bizim milletvekilimiz anasının ak sütü gibi helal oylarla temsilci olarak seçilmiştir. Biz hakkımızı kimseye yedirmeyiz. Herkesin hakkına da saygılıyız. Biz adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Ancak, İl Seçim Kurulu’nun bir an önce karar vermesi gerekiyor.

Bu kadar insan bu kadar partili heyecan içinde sonucu beklemektedir. Elbette bir hak kullanılabilir, itiraz yapılabilir ama sırf başkasına zarar vermek adına kullanılıyorsa bunu kanun da kabul etmez. Hakimlerimize ve kurula güveniyoruz.

Milletin iradesi yönünde karar çıkacağına eminiz. Bazılarının gösterdiği gibi ittifak partileri birbirine düştü, aralarında husumet çıktı, bu böyle bir şey değil. Bu hak aramadır. Elbette diğer parti de MHP de haklarını sonuna kadar arayacaktır.

Ancak, biz haklı olduğumuza inanıyoruz. Çünkü, Düzce halkı bizim vekilimizi temsilci olarak seçmiştir. Bunu kimse değiştirmez, inşallah sonuçlarda böyle çıkacaktır.”

Taş Kırılır, Tunç Erir, Ama Türklük Ebedidir!

COMMENTS

WORDPRESS: 0