‘Dolar da basarız, nedir yani?’ Yıldız Tilbe

‘Dolar da basarız, nedir yani?’ Yıldız Tilbe

"Bence dünyadaki bütün ülkelerin paralarının değerleri aynı olmalı. Birini diğerinden üstün kılan ne ki?" Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB)

Sri Lanka’da çok zengin bir aileden üç intihar bombacısı
Kaşıkçı Yaşıyor Ölmdi Sokakların Başında ismi Koyulmuştur
Cemal Kaşıkçı Cinayetinde Bakalım Milyar Dolarlar Mı Yoksa Adalet Mi Kazanacak!!

“Bence dünyadaki bütün ülkelerin paralarının değerleri aynı olmalı. Birini diğerinden üstün kılan ne ki?”
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) müdahalesi dahi Türk Lirası’ndaki değer kaybını önleyemezken ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe’den bir ‘öneri’ geldi. Tilbe, Türkiye’nin TL gibi dolar da basabileceğini söyledi.

Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabı Twitter’da doların TL karşısındaki önlenemez yükselişi karşısında ilginç bir yorum yaptı. Tilbe, “TL basıyorsak dolar da basarız, nedir yani?” dedi.

Tilbe’nin bu yorumuna cevap Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Profesör Özgür Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, Tilbe’ye “Yıldız Hanım, bilmediğiniz konularda konuşmayın. Sizin bu konuda konuşmanız, karga sesli birinin sizin şarkılarınızı söylemeye çalışmasına benziyor” diyerek cevap verdi.

Tilbe, ayrıca şu mesajları paylaştı:
Doların içine tüküreyim, canım TL.

Parayı icat edeni Allah mezarında rahat yatırmasın.

Pound da Euro da basalım. Dünyanın bütün paralarını basalım. Nedir yani, paraysa para.

Bence dünyadaki bütün ülkelerin paralarının değerleri aynı olmalı. Birini diğerinden üstün kılan ne ki?

İnşallah 1’e kadar düşer.

O kadar borcu nasıl ödeyeceğiz? Kıyamete kadar biter mi o kadar borç. Dolar basalım TL gibi, verelim, ha onlar basmış ha biz ne fark eder?

Yıldız Tilbe: TL basıyorsak dolar da basarız, nedir yani?
Şarkıcı Yıldız Tilbe doların önlenemez yükselişinin önüne geçmek adına ilginç bir öneride bulundu.

Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabı ne dedi?

O kadar borcu nasıl ödeyeceğiz? Kıyamete kadar biter mi o kadar borç. Dolar basalım TL gibi, verelim, ha onlar basmış ha biz ne fark eder?”
Tilbe’ye ilk cevap Profesör Özgür Demirta
Yıldız Tilbe, sosyal medya sayfasından doların TL karşısındaki önlenemez yükselişi karşısında herkesin kafasını karıştıracak bir öneride bulundu. Şarkıcı doların yükselen ateşini düşürmek için “TL basıyorsak dolarda basarız nedir yani” ifadelerine yer verdi. Özel bir üniversitede Finans Kürsü Başkanı Profesör Özgür Demirtaş’tan Yıldız Tilbe’ye yanıt gecikmedi.

Profesör Özgür Demirta Tilbe’yi kibar bil dille uyardı
Yıldız Tilbe’nin yaptığı paylaşımı okuyan profesör Özgür Demirtaş: “Yıldız Hanım, bilmediğiniz konularda konuşmayın. Sizin bu konuda konuşmanız, karga sesli birinin sizin şarkılarınızı söylemeye çalışmasına benziyor” ifadelerini kullanarak Yıldız Tilbe’yi kibar bir dille uyardı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0