Türkiye’nin Nankör oğlusu olan Fethullah Gülen

Terörist oğlu Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 307 kişinin yargılandığı d

Eğer Yusuf Namoğlu İstifa Ederse Belki Sevdikleri Onu Unutmayacak
Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklaması
Hello world!

Terörist oğlu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 307 kişinin yargılandığı davada, esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanda bulunan Cumhurbaşkanlığı avukatı Süleyman Ayhan, “Bu terörist başı (Fetullah Gülen), Türk milletinin iradesiyle seçilen hükümetin ve parlamentonun iradesini yok eden darbecilere bel bağlamış bir zavallıdır.” dedi.

Kim bu nankör?

Fethullah Gülen

veya nüfustaki kaydıyla Fetullah Gülen(d. 27 Nisan 1941, Pasinler), eski imam, vaiz ve yazar. 2016 yılında kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın kurucularından biri ve vakfın onursal başkanıydı.

1999 yılının Mart ayında, 28 Şubat sürecindeki Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi atmosfer sebebiyle[5] Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Gülen, o tarihten bu yana Pensilvanya eyaletindeki Saylorsburg kasabasında yaşamaktadır.

50’yi aşkın kitabı, çeşitli dergilerde makaleleri ve birçok vaazı yayımlanmıştır. Arapça, Farsça ve Osmanlı Türkçesi bilmektedir.

28 Ekim 2015 yılından beri, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “en çok aranan teröristler” listesinin kırmızı kategorisinde yer almakta, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri olmakla suçlanmaktadır.

15 Temmuz 2016’da Pensilvanya’dan Türk Silahlı Kuvvetlerinde bulunan takipçilerine verdiği emirle 16 Temmuz 2016 sabahına karşı Türkiye Cumhuriyeti hükûmetini yıkmak için bir darbe girişiminde bulunduğu iddia edildi. 18 Temmuz 2016’da Erdoğan, Gülen’in iadesini ABD’den resmen talep etti.

  1. Türkiye Hükûmeti tarafından takiye, devlet yapılarına sızma, eğitim ve kültür faaliyeti adı altında dünya devletlerini ele geçirme planları olduğu ifade edilmiş, 15 Temmuz’daki darbe girişimin birinci sıradaki faili ilan edilmiştir.

Türkiye’den ne istiyor?yıkılmak kan dökmek istiyor mu?

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmada, savcının bir önceki celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasına karşı davanın müştekilerine söz hakkı tanındı.

Cumhurbaşkanlığı avukatı Süleyman Ayhan, 15 Temmuz’dan bugüne yapılan yargılamalar neticesinde darbe girişimini FETÖ’nün yaptığının kesin ve net olduğunun anlaşıldığını belirterek, darbe girişimi hakkında “Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkma, parçalama girişimidir.” tespitinde bulundu.

“FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Türk ve İslam düşmanıdır.” diye konuşan Ayhan, FETÖ’nün ve darbe girişiminin arkasında yabancı devletlerin de katkısının bulunduğunu dile getirdi.

Hareketi

Cemaatin kendisini bir sivil toplum hareketi olarak konumlandırması ile cemaat’in her türden kurumsal faaliyetleriini de içine alan bir kapsam genişliğine ulaşmıştır.

Gülen hareketi, Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerde eğitim ve sosyal amaçlı faaliyetler gösteren bir organizasyondur. Eğitimde Gülen tarafından “altın nesil” olarak ifade edilen bir insan modelini yetiştirme amaçlı ev, okul, dershane, kültür merkezleri, üniversite gibi kurumlar oluşturulmuştur.

Ayrıca cemaatin bu faaliyetlerini finanse etmek için kullandığı, yardım organizasyonlarını gerçekleştirdiği çeşitli vakıf ve dernekleri ile ticari faaliyet gösteren basın yayın kuruluşları, hastaneleri ve finans kurumları mevcuttur.[kaynak belirtilmeli

Hareket, çeşitli toplum kesimlerince Türkiye içi ve dışında, eğitime, Türk kültürünü tanıtmaya, dinlerarası diyaloğa ve fakirlikle mücadeleye yaptığı katkılardan dolayı desteklenirken başka kesimlerince de laiklik için bir tehlike olarak görülmesinin yanı sıra siyasî ve ekonomik bir güç haline gelmesi nedeniyle de eleştirilmektedir.

Ayhan, örgütün kapatılan “Sızıntı” dergisinde 12 Eylül 1980 darbesinden bir süre sonra kaleme alınan makalede, darbeyi yapan cuntaya “selam” gönderildiğini beyan ederek, “Bu terörist başı (Fetullah Gülen), Türk milletinin iradesiyle seçilen hükümetin ve parlamentonun iradesini yok eden darbecilere bel bağlamış bir zavallıdır.” dedi.

Örgütün gizliliğe önem verdiğini ve geçmişte kamu kurumlarına sızmayı amaçladığını aktaran Ayhan, askeri okullardan 2007’den sonra çok sayıda öğrencinin atıldığını anımsattı. Ayhan, FETÖ’nün bu durumu kendi yararına kullanarak askeri okullara üyelerini yerleştirmeyi amaçladığını söyledi.

Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunulduğunu, kamu kurumlarının işgal edilmeye çalışıldığını, TBMM’nin bombalandığını ve 250 insanın şehit, çok sayıda da insanın yaralandığını dile getiren Ayhan, Kara Harp Okulunda da darbeye ilişkin faaliyetlerde bulunulduğunu ifade etti.

terörist elebaşı.

Ama vatan sağ olsun miletimiz var olsun teröeistler cehenneme olsun