Altın Yatırımı

Altın Yatırımı

Altına yatırım yapmak için neler gerek oluyor? en akıllıca yatırımdır:   yapılacak en akıllıca yatırımdır.elbette ekonomi uzmanı değilim ama şu ana k

Trump şimdi ünlü festival için harekete geçti
Muğla’daki orman yangını için İki köy boşaltıldı
İçişleri Bakanlığı’ndan Kurban Bayramı tedbirleriyle ilgili açıklama

Altına yatırım yapmak için neler gerek oluyor?
en akıllıca yatırımdır:
  yapılacak en akıllıca yatırımdır.elbette ekonomi uzmanı değilim ama şu ana kadar uzun vadede kaybettirmeyen tek bir yatırım aracı varsa o da altın sanırım.

tabi konunun uzmanları gelirse başlığa bizim de daha detaylı fikrimiz olmuş olur.

Çeyrek, Tam, Yarım. Nedir Bu Altın?

   Metaller arasında altın yüzyıllardır insanlığın tercihi olmuş. Demir paslanıyor, bakır yeşeriyor, gümüş kararıyor. Bakır dışında, grimsi renkte olmayan tek metal altın. Işıltısı nedeniyle altının hep büyüleyici, mistik bir tarafı olduğuna inanılmış. Yunan mitolojisindeki ‘altın post’, zenginliği ve iktidarı temsil edermiş.

  Eski Mısır:

   Neredeyse tüm medeniyetler altını sevmiş. Eski Mısır, güneşe benzerliğinden dolayı altını tanrı olarak kabul etmiş. İnka medeniyeti altına, ‘Güneşin Teri’ demiş.

   Altını işleyen ve en büyük altın madeni rezervine sahip ilk medeniyet de İnka medeniyeti. Aztek dilinde ise altın Teocuitlatl yani ‘Tanrıların Kakası’ anlamına geliyor. Bizim toplumumuzda da altının yeri ayrı. Hele düğünlerimizde;

Gelin ve damat:

   “Gelinin amcasından geline 18 altın bilezik, damadın annesinden 5 burma, bir beşi bir yerde, gelinin görümcesinden altın kemer” gibi sözlere aşinayız. Altın biriktirmek ya da saklamak da bizde bir gelenek olmuş. Altın kadının en büyük güvencesi ama belki de güvence birikimlerimizi başka türlü yapmanın vakti geldi.

Altına yatırım yapmak için doğru zaman mı?

  Özellikle son aylarda değerine değer katan altın, yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Ancak eşit miktarda yatırım yapılsa dahi herkesin kârı eşit olmuyor. Bu durum biraz zamanlamayla biraz da yatırım kanalıyla alakalı.

   Altına yatırım yaparken zamana bağlı kalmadan günün her saati avantajlı konuma geçmek isteyenler için üç önemli kriteri bir araya getirdik.

Alım-Satım kurları uygun mu?

   Altın birikimini yatırıma dönüştürmek için en çok tercih edilen yatırım kanalı altın hesaplarıdır. Altın hesabı ile güvenli alım-satım yapar, taşıma, saklama sıkıntısı yaşamazsınız. Ayrıca ayar kaybı, yıpranma gibi risklere karşı koruma imkanı elde edersiniz.

   Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, çalıştığınız bankanın alım-satım kurlarının değeridir. Her banka altınlarınızı aynı kur üzerinden alıp-satmaz. Bu nedenle, yatırım yapmadan önce karşılaştırma yapıp, alım-satımda daha uygun kurlar teklif eden bankayı tercih ederek avantaj elde edebilirsiniz.

Bankanız hafta içi her gün 24 saat kur avantajı sağlıyor mu?

   Altın yatırımında bir diğer önemli konu ise zamanlamadır. Altının piyasalarda işlem gördüğü saat dilimi genellikle sizin de iş hayatı ve gündelik koşuşturmalar yüzünden en yoğun olduğunuz zamana denk gelir.


   Bu nedenle yatırımınız çoğu zaman mesai saatleri sonrasına kalır ve kur avantajını kaybedersiniz. Ancak çalıştığınız banka, hafta içi her gün, gece-gündüz fark etmeksizin alım satım kurlarını mesai saatinde olduğu gibi koruyor ve uygun marjlar uyguluyorsa bu size çok büyük bir avantaj sağlar.COMMENTS

WORDPRESS: 0