Bakan Albayrak’tan Ekonomik Güven Endeksi açıklaması

Bakan Albayrak’tan Ekonomik Güven Endeksi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Ekonomide aldığımız aksiyonlar Ekonomik Güven Endeksi'ni artırmaya devam ediyor" dedi . Hazine ve Maliye B

Bakan Akar : Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor
Üç kamu bankasından firmalara kredi desteği
Bakan Çavuşoğlu ‘ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “Ekonomide aldığımız aksiyonlar Ekonomik
Güven Endeksi’ni artırmaya devam ediyor” dedi .

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, nisan ayı Ekonomik Güven Endeksi’ndeki artışın ekonomide alınan aksiyonların neticesi olduğunu söyledi.

Bakan Albayrak

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Albayrak “Ekonomide aldığımız aksiyonlar Ekonomik Güven Endeksini artırmaya devam ediyor.

Ocak’tan beri süren artış, güçlü toparlanmanın da göstergesi. İnşaallah 2. çeyrekten itibaren uygulayacağımız politikalar ve Yapısal Dönüşüm Adımları ile daha yüksek seviyeleri yakalayacağız” diye yazdı.

daha okun … İran’dan petrol ihracatı muafiyeti kalktı

Albayrak’ın paylaştığı infografikte de ekonomik güven endeksi, tüketici güven endeksi, reel kesim güven endeksi ile hizmet sektörü güven endeksi değerlerine ve artış oranlarına yer verildi.

Güven endeksindeki artışla ilgili olarak Bakan Albayrak “Ekonomide aldığımız aksiyonlar Ekonomik Güven Endeksini artırmaya devam ediyor. Ocak’tan beri süren artış, güçlü toparlanmanın da göstergesi. İnşaallah 2. çeyrekten itibaren uygulayacağımız politikalar ve Yapısal Dönüşüm Adımları ile daha yüksek seviyeleri yakalayacağız.” dedi.

Bakan Albayrak

Bakan Albayrak acıklaması

Ekonomik güven endeksi Nisan ayında yüzde 3.4 oranında artarak 84.7 oldu.

Ekonomik güven endeksindeki artış, tüketici, reel kesim (imalat sanayi) ve hizmet sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

kaynak : cnntürk

COMMENTS

WORDPRESS: 0