Bakan Çavuşoğlu ‘ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması

Bakan Çavuşoğlu ‘ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib'te TSK konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin 'Rejimin ateşle oynamaması gerekiyor; biz kendi askerimizin güvenl

Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.
IMF: Türkiye’nin iç ve dış risklere karşı hassasiyeti sürüyor
ABD, İran Dışişleri Bakanı Zarif ‘i yaptırım listesine ekledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib’te TSK konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin ‘Rejimin ateşle oynamaması gerekiyor; biz kendi askerimizin güvenliği için ne gerekiyorsa yaparız.’ dedi.

İdlib‘de 3 kişi ölü

İdlib‘de Türk konvoyuna yapılan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Esad’ın ateşle oynamaması gerektiğini vurgulayıp “Rus muhataplarımızla iletişim içindeyiz” dedi.

El Salvador Dışişlerile ortak toplantısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile El Salvador Dışişleri Bakanı’nın ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, İdlib’de TSK konvoyuna yapılan saldırılarla ilgili de soruları yanıtladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması

Çavuşoğlu : El Salvador’da büyükelçilik açacağız.

“El Salvador Ankara’da büyükelçilik açmak istiyor. Bizde açılacak büyükelçiliğe her türlü desteği vereceğiz. Biz de El Salvador’da büyükelçilik açacağız.”

Türkiye’ye gelen turist sayısı düşüyor

Çavuşoğlu : Rejimin ateşle oynamaması gerekiyor

Çavuşoğlu Rus muhataplarımızla temasa geçtik. 9. Gözlem Noktası’nı bir yere taşımak gibi bir niyetimiz yok, arkadaşlarımız gerekli tedbirleri alıyor. Rejimin ateşle oynamaması gerekiyor, askerlerimizin güvenliği için ne gerekiyorsa yaparız. Ama işin o noktaya gelmesini temenni etmeyiz. Bir an önce siyasi sürece odaklanmamız lazım. Zaten Eylül ayında biliyorsunuz Türkiye-İran-Rusya üçlü zirve gerçekleşecek.”

ABD İLE MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ

ABD’den yetkililer gelmeye başladılar çalışmalar sürüyor. Her konuda anlaştık dersek olmaz. Farklı düşündüğümüz alanlarda tabii ki biz müzakeremizi sürdüreceğiz. Olur, olmazsa bizim kendi planımız, oraya girme konusunda var. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı nettir.

Ne olduğunu Milli Savunma Bakanlığı dün yaptığı açıklamada anlattı :

Milli Savunma Bakanlığı dün yaptığı açıklamada “İdlib’de 9 Numaralı Gözlem Noktası’na intikal esnasında konvoyumuza bir hava saldırısı düzenlenmiş, 3 sivil ölmüş, 12 sivil yaralanmıştır” demişti.

Güvenli bölge mutabakatı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Türk konvoyuna yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıklamıştı.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in sözcüsü Stephane Dujarric , “Bu haberler bizi ciddi şekilde endişelendiriyor ve İdlib’deki şiddetin sadece insani bir mesele olmadığını hatırlatıyor. Aynı zamanda bölgesel güvenlik açısından da önemli bir risk teşkil ediyor” açıkladı

kaynak : hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0