Bakan Dönmez: Oruç Reis gemisini Akdeniz ‘e göndereceğiz

Bakan Dönmez: Oruç Reis gemisini Akdeniz ‘e göndereceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ’deki arama ve sondaj faaliyetlerine dördüncü geminin dahil edileceğini söyled

Ekrem İmamoğlu, kendisinin ve ailesinin mal varlığını açıkladı
Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını 16 Haziran’da
Eski Mısır Devlet Başkanı Mursi mahkemede hayatını kaybetti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin Doğu Akdeniz ’deki arama ve sondaj faaliyetlerine dördüncü geminin dahil edileceğini söyledi.

Bakan Dönmez duyurdu! 4. Araştırma Gemisi yola çıkıyor

Bakan Dönmez duyurdu! 4. Araştırma Gemisi yola çıkıyor

Bakanı Dönmez dördüncü gemimizi de dahil ediyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki arama ve sondaj faaliyetlerine aynı azim ve kararlılıkla devam ettiğini açıklayarak, “Fatih ve Yavuz Sondaj gemilerimiz ve Barbaros Hayreddin Paşa sismik arama gemimizle bölgede sürdürdüğümüz faaliyetlerimize şimdi dördüncü gemimizi de dahil ediyoruz. Ağustos 2017’den bu yana Karadeniz ve Marmara’da sismik araştırmalarını sürdüren MTA Oruç Reis sismik araştırma gemimiz de Marmara’daki çalışmalarının hemen ardından, Akdeniz’deki sismik araştırmalarını yapmak üzere bölgeye gönderilecek.” belirti .

Oruç Reis gemisi

AB, Kıbrıs’taki faaliyetlerinden dolayı Türkiye’ye yönelik yaptırımları onayladı

Akdeniz de azim ve kararlılıkla devam edeceğiz

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki arama ve sondaj faaliyetlerine aynı azim ve kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Dönmez, Türkiye’nin hem kendi kıta sahanlığında hem de KKTC’nin Türkiye Petrolleri’ne verdiği ruhsat alanlarında çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini vurguladı.

arama ve sondaj Akdeniz’ dört gemiyi gönderdik

Doğu Akdeniz’deki arama ve sondaj gemilerinin bölgedeki bütün operasyonlarını planlandığı şekilde yürüttüğünü ve yürütmeye devam edeceğini aktaran Dönmez, şunları kaydetti:

“Türkiye bölgedeki kaynakları arama, üretme ve uluslararası pazarlara iletme kabiliyet ve gücüne sahiptir. Fatih ve Yavuz sondaj gemilerimiz ve Barbaros Hayreddin Paşa sismik arama gemimizle bölgede sürdürdüğümüz faaliyetlerimize şimdi dördüncü gemimizi de dahil ediyoruz. Ağustos 2017’den bu yana Karadeniz ve Marmara’da sismik araştırmalarını sürdüren MTA Oruç Reis sismik araştırma gemimiz de Marmara’daki çalışmalarının hemen ardından, Akdeniz’deki sismik araştırmalarını yapmak üzere bölgeye gönderilecek. Öte yandan, Türkiye’nin bölgedeki egemenlik haklarını yok sayacak her türlü girişim karşısında ilgili bakanlıklarımızla beraber koordinasyon içerisinde gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz.”

Oruç Reis gemisi

Oruç Reis gemisi

kaynak : posta

COMMENTS

WORDPRESS: 0