Belge Varsa Çık Açıkla

Belge Varsa Çık Açıkla

  Muharrem İnce'den Erdoğan'a yanıt: "Kim yalancı siz görün" Neden Muharrem İnce böyle söyledi?      CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İ

İsrail, Suriye’de İran’ın “Kudüs” kuvvetlerine saldırdığını doğruladı
Hayattaki En Önemli 5 Şey – Bunları İzini Kaybetmek İstemezsiniz
BM özel elçisi, Suriye’nin geri kabulü konusundaki görüşmeler için Arap Birliği şefiyle görüştü

 

Muharrem İnce’den Erdoğan’a yanıt: “Kim yalancı siz görün”

Neden Muharrem İnce böyle söyledi?

     CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ileri sürdüğü iddiaları ispatlamaya çağırdı. Twitter hesabından açıklama yapan İnce, şunları söyledi:

     “Sayın Erdoğan; CHP ve terör örgütleri arasında utanmadan bağlantı kuruyorsun. Devleti sen yönetiyorsun, istihbarat, güvenlik, devletin tüm kurumları senin elinde. Elinde bilgi/belge varsa çık açıkla. Yoksa tarihin en büyük yalancısı ve iftiracısı olursun.”

    CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “CHP sayesinde bölücü terör örgütünün belirlediği isimler Meclis’te yer alacaklar” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi: “Elinde bilgi/belge varsa çık açıkla. Yoksa tarihin en büyük yalancısı ve iftiracısı olursun.”

PKK’le CHP ilakası nedir?

    CHP-PKK işbirliği bir kez daha gün yüzüne çıktı. CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin aracının yardım adı altında Suriye’deki PKK’lılara malzeme teslim ettiği an fotoğraflarla belgelendi.

    Skandal olayın fotoğraflarında CHP’li vekil Veli Ağbaba, FETÖ’nün her eyleminde yer alan Mahmut Tanal, eski CHP’li vekil Hüseyin Aygün yer alıyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’den bu skandal olaya ilişkin sert tepki geldi.

    CHP-PKK işbirliğinin son örneği Suriye’de kendisini gösterdi. CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin aracının yardım adı altında Suriye’deki PKK’lılara malzeme teslim ettiği an fotoğraflarla belgelendi.

    Skandal olayın fotoğraflarında CHP’li vekil Veli Ağbaba, FETÖ’nün her eyleminde yer alan Mahmut Tanal, eski CHP’li vekil Hüseyin Aygün yer alıyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’den bu skandal olaya ilişkin sert tepki geldi. İşte Metiner’in bu skandal olaya ilişkin açıklaması;

‘İNSANİ YARDIM DIŞINDA BAŞKA İLİŞKİLER SÖZ KONUSU’

‘BU YARDIM GİRİŞİMİNİN SEMBOLİK ANLAMI NEDİR?’

PKK’nın küresel ve bölgesel bağımlılık ilişkisi bunu fazlasıyla sağlamaya yeter. O zaman şu soru geliyor akla: CHP ve PKK iltisaklı bu yardım girişiminin sembolik anlamı nedir? Kılıçdaroğlu’nun kimin talimatıyla başlattığı bilinen yürüyüşüne Kandil’deki terör baronları destek çağrısında bulundu. PKK’nın partisi HDP ise bu yürüyüşe omuz vereceğini açıkladı. Bu yardım işte bu ittifakın sembolik bir göstergesi.

CHP ve PKK bileşenleri niye Suriye’nin kuzeyindeki Türkmen ve Araplara değil de doğrudan ABD-PKK kontrolündeki Rojava’ya yardım götürüyorlar? Bu sembolik yardım, kirli bir ittifakın göstergesi olmasının yanısıra CHP’nin PKK’nın partisi HDP ile kol kola girerek Kürt mahallesinde yeni bir siyasi atraksiyona hazırlandığının da işaretidir.

   O zaman Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan haklıdır.


COMMENTS

WORDPRESS: 0