Beni Çalışmışlar,Tuzaklarında Düştüm

Hasan Şaş: ‘Hata ettim ama bana tuzak kuruldu’ Fenerbahçe derbisi sonrasında yaşanan arbedenin başrollerinden olan Galatasaray Kulübü Yardımcı Antren

Yumurta Üreticilerinden Gelen Uyarı 1 Aylık Yumurt astoğumuz kaldı Katar Türkiye’nin Çin’den İlk Olduğuna Vurguladı
Bütün Bir Türk Köyü Sigara İçmeyi Bıraktı
Coca-Cola’dan Türkiye açıklaması: Satışlar ciddi düşüşte

Hasan Şaş: ‘Hata ettim ama bana tuzak kuruldu’

Fenerbahçe derbisi sonrasında yaşanan arbedenin başrollerinden olan Galatasaray Kulübü Yardımcı Antrenörü Şaş, kendisine kurulan tuzağa düştüğünü öne sürdü.

Hürriyet’te yer alan habere göre Hasan Şaş, “Evet, hatalıyım” derken “Ama tek suçlu ben miyim? Belhanda’ya o tokadı ben mi attım? Bu olayların başlangıcına neden olan Fenerbahçeli oyuncuları da kimse unutturmaya kalkmasın. Üstümüze düşeni alıyoruz, onlar ise yanlışlarını da üzerimize yıkıp, alakaları yokmuş gibi davranıyorlar” ifadesini kullandı.

“Ben haksızlık karşısında kendimi tutamıyorum” diyen Şaş’ın,

“Öyle soğukkanlı davranamıyorum. Soldado oyuna girene kadar 60 dakika bizi kulübeden tahrik etti. Sahaya girmeden önce teknik heyet gibi kulübeden çıkıp laf attı. Soldado, bilinçli çalışarak derbiyi provoke etmek için gelmiş gibiydi” dediği aktarılıyor.

Şaş, “Belli ki karakterimi anlatıp, çalışmışlar. Üzerime oynadılar. Provoke ettiler” sözleriyle kendini savunurken,

“Ve ben de ne yazık ki onların provokasyonları sonrası bu tuzağa düştüm. Evet, hatalıyım. Kendi payıma hatamı kabul ediyorum. Peki soruyorum; adam (Soldado) 60 dakika kenarda küfürler etti. Bizi provoke etti. Yetmedi, sahada olayları ateşledi. Tüm provokasyonları yaptılar ama tek suçlu biz olduk. Peki olayların fitilini ateşleyenlerin hiçbir suçu yok mu?” diye soruyor.

Olayların etkisiyle yanlış hareket ettiğini kabul eden Şaş, “Maç bitti, olaylar nedeniyle beni günah keçisi ilan etmeye çalışıyorlar. Doğrulara bakılsın, vicdanlı düşünülsün” çağrısı yapıyor.

2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı – sayfa 186 – …

Terim: Berbat ettin maçı, hakkımı helal etmiyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-2 beraberlikle sonuçlanan olaylı derbi sonrası yaptığı açıklamada, “Hakkımı helal etmiyorum. Ben ne camiamı, ne takımımı, ne kendimi, ne arkadaşlarımı, ne de taraftarımı yedirmem” dedi.

Maçın hakemi Fırat Aydınus’a ateş püsküren Terim, “İlk yarı muhteşem bir Galatasaray, ikinci yarıda harika oynayan bir Galatasaray. Hoşuna gitmedi Fırat’ın. Çünkü o maçın önüne geçmek ister. Baktı ki maç çok iyi gidiyor, centilmence gidiyor. Hoşuna gitmemiştir onun. İki tane çok kritik karar var.

Bir tanesi Henry’nin çaldığı top, eğer faulse ben özür dilemeye hazırım. İki, taç pozisyonu. Eğer top Belhanda’dan çıktıysa yine özür dilemeye hazırım” ifadesini kullandı.

Barış Şimşek’in Evkur Yeni Malatyaspor karşılaşmasında da VAR hakemi olduğunu hatırlatan Terim, “maçı berbat ettiğini” ileri sürerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok enteresan, geçen hafta Malatya’da Barış Şimşek var. Bu işin profesyoneli Barış Şimşek herhalde. Bu hafta da Barış Şimşek. Tarık Ongun var, o da çok ongun. Ve Ali Palabıyık. 4’ü de burada var, 7 kişi tacı ve faulü görmedi. Hakkımı helal etmiyorum. Ben ne camiamı, ne takımımı, ne kendimi, ne arkadaşlarımı, ne de taraftarımı yedirmem. En iyisi Allah’a havale etmek. Şimdi soruyorum ben. Bu karara kadar bir tane çirkin hareket var mı, bir tek küfür, hakaret var mı? 2-2’yi de zor kurtardık. Biz fark yapacağımızı beklerken.”

Herkesi tahrik edenin hakemler olduğunu savunan deneyimli teknik adam, “Cezaya sebebiyet verenleri ihbar ediyorum zaten. Ben bundan sonra size iyiyi de kötüyü de söyleyeceğim. Artık böyle karar aldım” diye konuştu.