Beşir’in Evinde 130 Milyon Dolardan Fazla Nakit Bulundu .

Beşir’in Evinde 130 Milyon Dolardan Fazla Nakit Bulundu .

Sudan’da, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ve devrik lider Ömer el Beşir’in evinde yapılan aramalar sonucu Beşir’e ait olduğu iddia edilen 5 milyon Sudan p

Akrep Sokunca Ten Renginden Göz Rengine Kadar Her Şeyi Değişti
Ateş İle Yıkım Arasında Gazze
Libya, Beyrut’taki Arap zirvesini boykot edecek

Sudan’da, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ve devrik lider Ömer el Beşir’in evinde yapılan aramalar sonucu Beşir’e ait olduğu iddia edilen 5 milyon Sudan poundu, 351 bin dolar ile 6 milyon avrodan fazla para bulundu. 

Sudan güvenlik güçleri, devrik lider Ömer El Beşir‘in evinde Euro, ABD Doları ve Sudan Lirası’ndan oluşan 130 milyon doları aşkın nakit buldu. Eski lider, aylarca süren protesto eylemlerinin ardından devrilmiş ve ev hapsine alınmıştı. El Beşir daha sonra yüksek güvenlikli Kobar Hapishanesi’ne gönderildi.

PARA DOLU ÇUVALLAR

Sudanlı bir yetkili, El Beşir’in evinde 351 bin ABD doları, 6 milyon euro ve 105 milyon ABD dolarına denk gelen beş milyar Sudan Lirası dolu çuvallar bulunduğunu açıkladı.

Aynı yetkili, El Beşir’in soruşturma altında olduğunu ve “savcıların eski devlet başkanını Kobar Hapishanesi’nde sorgulayacağını” belirtti.

dah okun …Libya’da ölü sayısı 913’e yükseldi

PARA DOLU ÇUVALLARIN FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Bazı askerler nakit para dolu çuvalların yanında gösteren bir fotoğraf paylaştı. Gazetecilere gösterilen nakit paranın 50 kiloluk tahıl çuvallarına konulduğunu bildirdi.

El Beşir’den hesap sorulmasına yönelik adımlara karşın, sivil yönetim talep eden protestocuların Sudan Ordusu’na güvenmediğini söylüyor.

kaynak : haber türk

COMMENTS

WORDPRESS: 0