sri Lanka’da 8 patlama! En az 185 ölü 500’den Fazla Yaralı

sri Lanka’da 8 patlama! En az 185 ölü 500’den Fazla Yaralı

Sri Lanka'da otel ve kiliselerde patlama meydana geldi. Kanlı saldırılarda en az 185 kişi hayatını kaybetti, 500'den fazla yaralı var. Ülkede sokağa ç

Bakan Selçuk’tan kıdem tazminatı açıklaması
Şırnak’taki terör operasyonunda 1 asker şehit oldu
Suudi Arabistan Kralı Selman : Sadece bizi vurmadılar

Sri Lanka’da otel ve kiliselerde patlama meydana geldi. Kanlı saldırılarda en az 185 kişi hayatını kaybetti, 500’den fazla yaralı var. Ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sri Lanka’da 3 otel ve 3 kilisede yaşanan patlamanın ardından bir kötü haberler gelmeye devam ediyor. Sri Lanka’nın farklı kentlerinde patlamalar devam ediyor; 8. patlamada 2 kişi daha hayatını kaybetti.

Sri Lanka’nın Dehiwela kentinde yeni bir patlamanın meydana geldiği belirtildi. Sri Lanka’nın 3 ayrı kentinde 7. patlama meydana geldi. 500’den fazla yaralının olduğu patlamalarda en az 185 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

8. PATLAMA DA GERÇEKLEŞTİ

Sri Lanka polisi, başkent Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseyi hedef alan saldırıların ardından başkent Colombo yakınlarında bulunan Dehiwela kentindeki hayvanat bahçesi yakınındaki bir oteli hedef alan yeni bir patlamanın daha meydana geldiğini duyurdu.

Yeni saldırı sebebiyle ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. Yedinci patlamanın ardından başkent Colombo’da yeni bir patlamanın daha meydana geldiği belirtildi.

Yerel medya, Sri Lanka’nın başkenti Colombo’nun Dematagoda banliyösünde yer alan Mahavila Udyana yolunda 8’inci patlamanın gerçekleştiğini duyurdu.

daha okun .. İlk defa Nisan ayında böyle gördük

SOSYAL MEDYAYA ERİŞİM ENGELİ, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Devlet yetkililerince patlamalar sonrası sosyal medyaya erişimin engellediği; bir sonraki talimata kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Meclis sözcüsü Karu Jayarusiya 23 Nisan’da Parlamento’nun olağanüstü toplanacağını duyurdu.

Yerel medya, başkent Colombo’da bulunan Jampettah sokağında şüpheli bir paket ihbarı yapıldığını, bomba imha ekiplerinin olay yerine gittiğini belirtti.

source : sabah 

COMMENTS

WORDPRESS: 0