Derbi sonrası Fenerbahçe’de Ali Koç talimatı verdi

Derbi sonrası Fenerbahçe’de Ali Koç talimatı verdi

Derbide 3-0 biten ilk yarının ardından ikinci yarının başında oyuna dahil olan Mathieu Valbuena, gösterdiği performansla beraberliğin yakalanmasında ö

İlk defa Nisan ayında böyle gördük
Afrika İle İş Birliğimize Önem Veriyoruz
Cumartesi Anneleri

Derbide 3-0 biten ilk yarının ardından ikinci yarının başında oyuna dahil olan Mathieu Valbuena, gösterdiği performansla beraberliğin yakalanmasında önemli bir rol oynadı.

Ali Koç’un da büyük beğenisini kazanan Fransız yıldızla sözleşme uzatılması yönünde karar alındığı iddia edildi.

Dün akşam tarihi derbide sonradan oyuna giren ve takımına büyük katkı sağlayan Mathieu Valbuena ile 1+1 yıllık daha sözleşme imzalanıyor.

İlk yarısı 3-0 biten Beşiktaş karşısında ikinci yarıda Moses’ın yerine oyuna dahil olan ve 45 dakikalık performansıyla tecrübesini konuşturan Valbuena Fenerbahçe camiasının takdirini toplarken, derbinin ardından ilerleyen haftalarda Ersun Yanal’ın Fransız yıldızı rotasyon oyuncusu olarak kullanacağı öğrenildi.

Oyun görüşü, takıma kattığı hava ve saha içinde arkadaşlarını yönlendirmesiyle hocasının gözüne giren 34 yaşındaki Valbuena, başkan Ali Koç tarafından da alkış alırken, teknik heyet ve yönetimin ortak kararıyla Valbuena’nın sözleşmesinin 1+1 yıl daha uzatma kararının alındığı belirtildi.

Aykut Kocaman ve Cocu’yla çeşitli problemler yaşayan Mathieu Valbuena’nın Ersun Yanal’la yeniden çıkış yapması ve Fenerbahçe’ye daha fazla katkı yapması bekleniyor.

Bu sezon 22 maçta görev alan Valbuena iki gol altı asist istatistik ortaya koydu. Fransız milli futbolcu 14 kez ilk 11’de sahaya çıktı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0