Aktör Alec Baldwin’den Başkan Trump’a: Söyledikleri bana ve aileme tehdit mi teşkil ediyor?

Aktör Alec Baldwin’den Başkan Trump’a: Söyledikleri bana ve aileme tehdit mi teşkil ediyor?

Komedi programı Saturday Night Live'ın (SNL) skeçlerinde ABDBaşkanı Donald Trump'ı canlandıran aktör Alec Baldwin, Trump'ın sosyal medya paylaşımların

israi’de ortalık karıştı! 47 polis yaralı, 60 gözaltı!
Mısır sınırı, Filistini terk eden Gazzeliler’e kapatıldı
“Katar dünya ticareti özgürlüğünü ihlal ediyor ve uluslararası örgütlerin sömürülmesi”

Komedi programı Saturday Night Live’ın (SNL) skeçlerinde ABDBaşkanı Donald Trump’ı canlandıran aktör Alec Baldwin, Trump’ın sosyal medya paylaşımlarının kendisine ve ailesine bir tehdit teşkil edebileceğini belirtti. Trump, daha önce de SNL’e tepki gösteren paylaşımlar yapmıştı.

 

“Yalan haberci NBC’de yayınlanan Saturday Night Live hiç komik değil. Asıl soru bu kanallar nasıl hiç intikam alınmadan Cumhuriyetçileri hedef alan şovlar yapabiliyorlar. Bir çok başka şov da böyle? Çok büyük haksızlık ve bu duruma bir göz atılmalı. Gerçek tezgah işte bu.”

Trump, “SNL” olarak ununun ve haksız olarak adlandırdı, muhtemelen bir önceki geceden en azından bölümün bir bölümünü gördü.

CNN medya analisti Bill Carter Pazar günü “Güvenilir Kaynaklar” dedi.

Trump’ın tweet’i, “Ağlar, Cumhuriyetçi bu toplam Cumhuriyetçi vekillere işten çıkarılmadan nasıl kurtulur? Diğer birçok şov için de aynı şekilde mi? Çok haksızlık ve dikkat edilmesi gereken” dedi.

O ekledi: “Bu gerçek Gizli!”

Birçok sosyal medya yorumcusu, cumhurbaşkanının eskiz komedi şovu için “intikam” konusundaki konuşmasından vazgeçti.

Ancak New York Times’tan Peter Baker, Twitter’da “on yıllardan beri hiçbir başkanın bir televizyon kanalına karşı“ intikam ”ı tehdit etmemesi nedeniyle kendisini hiciv olarak tehdit etmediğini belirtti.

Geçmişte, Trump ayrıca, NBC istasyon lisanslarının herhangi bir belirgin takip olmaksızın, zorlanmasını önerdi.

Trump’ın medyaya karşı sıklıkla yaptığı tweetler – öncelikle “halkın düşmanı” olarak adlandırılan haber kanallarını hedef alıyor – NBC’de ve diğer şirketlerde büyük endişe yarattı.
Pazar günü günün sonunda. Baldwin tweetledi,

“Acaba oturan bir Başkanın, bir TV komedisindeki rolümün beni halkın düşmanı olarak nitelendiğini söyleyen taraftarlarını teşvik edip etmediğimi merak ediyorum, güvenliğime ve aileme karşı bir tehdit oluşturuyor?”

Bu arada, Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer, bir politikacının taklitçiye cevap vermesi için başka bir yol gösterdi.

“Haftasonu Güncellemesi”, Schumer’in – Alex Moffat’ın oynadığı – son bütçe anlaşmasını ele alarak gösterildi.

Senatör, daha sonra Moffat’ın bir akıllı telefonu elinde tuttuğunu söyleyen bölüme bir link gönderdi ve şöyle dedi: “İyi kimliğe bürünme, SNL. Ama bir şeyi yanlış anladım.
Ben flip telefon kullanıyorum! “

COMMENTS

WORDPRESS: 0