Fatih’te otel sahibi ölü bulunmuştu

Fatih’te otel sahibi ölü bulunmuştu

İstanbul Fatih'te Afgan uyruklu Türk vatandaşı Abdulsamih Endican sahibi olduğu otelde çalışanları tarafından gasp için öldürüldüğü ortaya çıktı. c

İşsizlik oranı yüzde 14,7 seviyesinde gerçekleşti
her gün şehidimiz var İzmir’de Askeri eğitim sırasında patlama : 1 şehit, 1 yaralı
Yunanistan “Türkiye ile konuşmak her zaman iyidir”

İstanbul Fatih’te Afgan uyruklu Türk vatandaşı Abdulsamih Endican sahibi olduğu otelde çalışanları tarafından gasp için öldürüldüğü ortaya çıktı.

cesedi nasıl bulunmuş

Olay, Fatih’te Mimar Kemalettin Mahallesi, Abu Hayat Sokak’ta Cuma günü meydana geldi. Afganistan uyruklu Türk vatandaşı Abdulsamih Endincan‘dan (62) haber alamayan çalışanlar, Edincan’ın olduğu ikinci kattaki odaya girdi. Çalışanlar Endican’ı elleri kolları ve ağzı koli bandıyla bağlı bir şekilde cansız bedeniyle karşılaştı.

şüpheliler tespit edildi

Ekipler, otelin güvenlik kamera görüntülerini izleyerek şüphelileri tespit etti. Şüphelilerin otelde çalışan resepsiyon personeli Xasanjon A.(25) ve otelde garsonluk yapan Sakhıb A.(34) olduğu tespit edildi. İki çalışanın otel müdürünün cebinden kasa anahtarını almak için planlı olarak cinayeti işledikleri ve cebindeki kasa anahtarını ve telefonunu aldıkları öğrenildi.

Şırnak ve Ağrı’da 8 terörist etkisiz hale getirildi

kası çalmak için onu öldürmüşler

Cinayet Büro ekiplerinin yaptığı soruşturmada iki otel çalışanın, otel sahibinin cebindeki kasa anahtarını almak için plan yaptığı ortaya çıktı. Şüphelilerin Cuma akşamı otel odasının ikinci katındaki odaya bir bahaneyle otel müdürünü çıkarıp, cebindeki kasa anahtarını alarak kasadaki paraları alıp kaçacakları öğrenildi. Cuma akşamı bir şüpheli güvenlik kameralarına tanınmamak için gözlük ve şapka ile mesai saatleri dışında otele giriş yaptığı ardından diğer şüpheli ile birlikle otel müdürünü arayarak otel odasına çağırdıkları öğrenildi.

ŞÜPHELİLERDEN BİRİ ÖZBEKİSTAN’A KAÇTI

Polis, şüpheli otel çalışanlarını yakalamak için çalışma başlattı. Cumartesi gece saatlerinde ekipler şüphelilerden otelde garson olarak çalışan Sokhıb A.’yı Aksaray’da yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheli mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan garson Sokhıb A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Resepsiyon çalışanı Xasanjon A.’nın Özbekistan’a kaçtığı ve getirilmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

kaynak : haber46 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0