Rusya Genelkurmay yetkilisi : Türkiye ile birlikte vurduk.

Rusya Genelkurmay yetkilisi : Türkiye ile birlikte vurduk.

Rusya Genelkurmay yetkilisi Sergey Rudskoy, Rusya ve Türkiye’nin Suriye’deki militanların ateş güçlerini yok etmek adına nokta atışı operasyonlar düze

Türk ve ABD askerlerinin ilk ortak kara devriyesi tamamlandı
Çavuşoğlu’ndan Suriye’de güvenli bölge açıklaması
MSB’den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

Rusya Genelkurmay yetkilisi Sergey Rudskoy, Rusya ve Türkiye’nin Suriye’deki militanların ateş güçlerini yok etmek adına nokta atışı operasyonlar düzenlediklerini söyledi.

Rus Genelkurmay yetkilisi Rudskoy’ın açıklaması

Rus Genelkurmay yetkilisi Rudskoy, “Türk meslektaşlarımızın yardımıyla teröristlerin ateş güçlerinin, askeri araçlarının, silahlarının ve teçhizat depolarının yerlerini belirlemek ve bunlara nokta atışı operasyonları düzenlemek adına tedbirler almaktayız” açıkladı.
Rudskoy , Suriye’deki militanların elinde bulunan yabancı silahların sayısının arttığını gözlemlediklerini belirtti. Bu silahların içerisinde roketatar sistemleri bulunduğunu da ekledi.

Rudskoy ,ABD’nin Arap ve Kürt güçlere silah sağladığını açıkladı.

Suriye’deki yasa dışı petrol ticareti

Bu arada Rusya, ABD ve onunla ilintili güçlerin Suriye’deki yasa dışı petrol ticaretini IŞİD’in elinden alıp kendi kontrolüne geçirdiğini açıkladı. Rus Genelkurmay yetkilileri, petrol kaçırma işinde yardımları karşılığında, ABD’nin Arap ve Kürt güçlere silah sağladığını söyledi.

Rusya, Suriye’de yıllardır IŞİD’in kontrolünde olan petrol kaçakçılığını ABD’nin devraldığını belirtti. Rusya Genelkurmay Başkanlığı yetkilisi Sergey Rudskoy’a göre edinilen askeri istihbaratlar, Suriye petrolünün Fırat Nehri’nin doğusuna kaçırılmasında yardım etmeleri karşılığında, ABD’nin muhtelif Arap ve Kürt güçlere silah sağladığını gösteriyor.

İstanbul’u bırakmak istemeyen Suriyeli ler protesto ettiler

ABD’nin eğittiği militanları petrol tesislerini yok edecek

Ayrıca Rudskoy, ABD’nin eğittiği militanların, Suriye’nin gaz ile petrol tesislerini nasıl yok edecekleri ve Suriye hükümet güçlerine nasıl saldıracakları konusunda yetiştirildiğini de kaydetti.

haziran ve temmuz aylarında 225 kişi hayatını kaybetti

Rus Genelkurmay yetkilisi, Fırat Nehri yakınlarında ABD’nin denetiminde olan bölgelerde haziran ve temmuz aylarında 300’den fazla terör saldırısı düzenlendiğini, söz konusu saldırılarda 225 kişinin hayatını kaybettiğini de ekledi.
Rudskoy, Suriye’deki militanların, Rus hava güçlerinin konuşlanmış olduğu Hmeymim üssüne saldırı çabalarını sürdürdüğüne ilişkin istihbarat aldıklarını da belirtti.
kaynak : AHABER

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0