Diplomat, İran’ın casuslukta ‘kendisini ayağından vurduğunu’ konusunda uyardı

İran’ın Avrupa’nın 2015’in nükleer anlaşmasını koruma çabalarına, Alman ordusunun bir üyesini içeren şüpheli casusluk davası gibi eylemlerle zarar ver

Şiir‘Şiar’ Kelimesinden Gelir Zirve Demektir Sözün Zirvesi Demektir
AK Parti 17 Yaşında
Galatasaray’ın Eski Teknik Direktörü Cesare Prandelli İş Arıyor

İran’ın Avrupa’nın 2015’in nükleer anlaşmasını koruma çabalarına, Alman ordusunun bir üyesini içeren şüpheli casusluk davası gibi eylemlerle zarar verdiğini, usta Alman diplomat Wolfgang Ischinger Perşembe günü söyledi.

Fransa ile birlikte anlaşmayı sürdürme çabalarına öncülük eden Almanya, bu hafta üst düzey bir İranlı diplomatın, casusluktan şüphelenildiği için Salı günü tutuklanan Afgan-Alman bir adam hakkında endişesini dile getirdi.

Bir bakanlık kaynağında, “Dışişleri Bakanlığı, 15 Ocak’ta İran Büyükelçiliği’nin yöneticisi ile davayı açıkça ele aldı ve şüpheli istihbarat faaliyetleri hakkındaki ciddi endişelerimizi dile getirdi” dedi.

Washington’un eski bir Alman büyükelçisi olan Ischinger, İran’ın eylemlerini püskürttü, ancak İran’ın veya diğer hükümetlerin bu tür eylemleri kapsayan resmi bir anlaşma olsa bile casusluk faaliyetlerini durdurmaları gerektiğini düşünmenin aldatıcı olduğunu söyledi.

“İran kendisini ayağından vurduğunu anlayabilecek kadar akıllı olmalı, çünkü Ortak Kapsamlı Eylem Planını (JCPoA) çevreleyen politik havayı bozuyor … ama bu anlaşmayı bozmak için bir sebep değil” dedi. .

İran’ın Almanya’daki ve başka yerlerdeki eylemleri kaygı uyandırıyor ve İran’ın nükleer anlaşmasını canlı tutmak için çaba sarf ediyordu.

İran Dışişleri Bakanı Jawad Zarif, 15-17 Şubat’ta düzenlenecek olan bu yılki Münih Güvenlik Konferansında 100’den fazla devlet başkanından ve diğer liderlerden biri olacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0