Dünyanın en büyük uçağı ilk uçuşunu yaptı!

Dünyanın en büyük uçağı ilk uçuşunu yaptı!

Milyarder Paul Allen‘ın 2011 yılında kurduğu Stratolaunch şirketi tarafından geliştirilen dünyanın en büyük uçağı ile kısa süre önce tarih yazıldı. S

Ramazan Bayramında Türk Gelenek Ve Görenekleri
Aşk Mı Dolar Mı?
Millet Bir Hedef Bir

Milyarder Paul Allen‘ın 2011 yılında kurduğu Stratolaunch şirketi tarafından geliştirilen dünyanın en büyük uçağı ile kısa süre önce tarih yazıldı.

Stratolaunch tarafından üzerinde uzun zamandır çalışılan dünyanın en büyük uçağı, ilk uçuş testini sorunsuz şekilde tamamlamayı başardı.

Daha önce sık sık pist üstü hız denemeleri ile gündeme gelen uçak, gerçekten havacılık dünyası ve şirket için büyük bir tarih yazmış oldu.

Dünyanın en büyük uçağı havalandı

Altı adet Boeing 747’nin jet motorunu bir araya getiren uçak, 117 metre kanat genişliğine sahip. Bakıldığı zaman adeta iki uçağı bir araya getiren en büyük uçak modeli, söylendiği kadarıyla tam 250 ton yük taşıyabiliyor.

Kendi ağırlığı 226 ton olan uçak, alçak dünya yörüngesine kargo / roket taşımak amacıyla geliştiriliyor. Yükleri görebileceğiniz üzere tam ortasında yer alan bölümde taşıyan uçak, birçok uzay görevini daha ucuz, güvenli ve standart hale getirmeyi hedefliyor.

daha okun … Yunan savaş gemisi boğazlardan geçti!

Bu gerçekten maddi açıdan büyük fark yaratıyor Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/yasal-uyari-ve-kullanim-sartlari .

Dünyanın en büyük uçağı uzay için önemli bir noktada yer alıyor Gelecekte birçok roket için mobil bir kalkış platformu olacağı belirtilen en büyük uçak, gerçekten etkileyici görünüyor.

Sorunsuz bir inişin yapıldığı ilk uçuş testinde yaklaşık olarak 2.5 saat havada kalan dev hava aracının, deneme kapsamında yük taşımadığı belirtiliyor. Aşırı yüksek sürattan çok yüküne ve görevine odaklanan uçak, adım adım gerçek kullanıma doğru ilerlemeye devam ediyor.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

COMMENTS

WORDPRESS: 0