Eğer Yusuf Namoğlu İstifa Ederse Belki Sevdikleri Onu Unutmayacak

Yusuf Namoğlu Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. Serbest İnşaat Mühendisi, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliğ

Köpek idrarı içmekte cildin iyileşmesine yardımcı olur mu?!!!!!
Erbil’de şehit edilen diplomatın katili yakalandı
Venezuela’da Darbe girişiminde ne oldu ?

Yusuf Namoğlu

Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdi. Serbest İnşaat Mühendisi, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Uluslararası Futbol Hakemliği, XIX., XX. dönem İstanbul milletvekilliği,

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı ile Beşiktaş belediye başkanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır. 2011 yıllında Merkez Hakem Kurulu başkanlığına getirilmiştir. Namoğlu 16 Aralık 2014 tarihinde yeniden Merkez Hakem Kurulu başkanlığına getirilmiştir.2 Ağustos 2016 tarihinde yeniden Merkez Hakem Kurulu başkanlığına getirilmiştir.

Namoğlu’nun, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle istifa ettiği belirtildi.

Haziran ayında yapılan TFF Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçilen Demirören’in, Namoğlu’ndan MHK’deki bazı isimlerle yollarını ayırmasını talep ettiği ancak Namoğlu’nun, “Ekibimi bozmam” diyerek istifa kararı aldığı belirtildi.

Yusuf Namoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluşuyordu:

Metin Tokat, Bedri Dölkeleş, İlhami Kaplan, Erol Ersoy, İbrahim Aksoy, Kadir Tozlu, Alican Lakot, Fahir Ersoy

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu görevinden istifa etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Zekeriya Alp’in istifa etmesinin ardından, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevine Yusuf Namoğlu’nu getirdi.

Yusuf Namoğlu, 2011-2012

yılları arasında MHK Başkanlığı görevini yürütmüştü. Siyasetçi kimliğiyle de tanınan Yusuf Namoğlu 21 sene faal futbol hakemliği yaptı.

BU AKŞAM GÖRÜŞECEKLER
Yusuf Namoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bu akşam özel bir görüşme yapacak. Öte yandan Namoğlu, “Zor bir süreç; ligler, maçlar devam ediyor. Temmuz’da da seçim var. Elimizi her zaman taşın altına koymamız gerekir. Bu camiayı desteklemek şart. Sıkıntıları biliyoruz” ifadelerini kullandı.

TFF RESMEN AÇIKLADI

Türkiye Futbolcu Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şöyle:
“Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sayın Zekeriya Alp’in istifası Türk futbolunda önemli bir sorunun bir kez daha göz önüne gelmesine sebep olmuştur.

Maalesef Sayın Alp gibi, dürüstlüğü ve tarafsızlığıyla herkesin takdirini kazanmış değerli futbol adamları maruz kaldıkları hakaretlerin sonucunda Türk futboluna hizmet edemez hale getirilmektedir. Dileğimiz, sorumluluk sahibi herkesin futbolda çatışma ortamına yol açacak açıklamalara bir an önce son vermesidir.

TFF Yönetim Kurulu olarak Sayın Zekeriya Alp’in istifasını saygıyla karşılıyoruz. Kendisine ve başında bulunduğu kurulun üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

KURULU KENDİSİ OLUŞTURACAK

Yönetim Kurulumuz, bugün yaptığı toplantıda Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Sayın Yusuf Namoğlu’nun getirilmesine oy birliğiyle karar vermiştir. Sayın Namoğlu birlikte çalışacağı kurulu kendisi oluşturacaktır. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.”

MHK’DE KİMLER OLACAK?

Teklifin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Yusuf Namoğlu, “Sorumluluğumuzun farkındayız” dedi. Öte yandan Namoğlu’nun yeni kurul üyeleri arasında Metin Tokat, Zihni Aksoy, Bedri Dölkeleş, İlhami Kaplan, Galip Bitigen, Yavuz Karaozan, Alican Lakot ve Yahya Diker’in bulunacağı öğrenildi. YENİ