Ekrem İmamoğlu : 23 Haziran’da emaneti geri almaya geliyoruz

Ekrem İmamoğlu : 23 Haziran’da emaneti geri almaya geliyoruz

  CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu , 23 Haziran seçim kampanyasını açıkladı. İmamoğlu, "İstanbul'un milyonlarca

Erdoğan Seçimlerde Tekrar Başarılı Olmak İçin Ne Yaptı?
Dünydaki ilginç kütüphaneler
Mısır’ın Sina Yarımadası’nda militanlar Hristiyan kaçırdı

 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu , 23 Haziran seçim kampanyasını açıkladı. İmamoğlu, “İstanbul’un milyonlarca ailesi bu şehri bize emanet etti. Emaneti haksızca elimizden aldılar. Biz  o emaneti geri almaya geliyoruz” ifadelerini kullandı .

İBB Başkanı İmamoğlu

İBB adayı  İmamoğlu

İmamoğlu, “31 Mart gecesi seçimi kazandık dediklerinden beri direniyorlar. Rakibim seçimi kaybettiği halde İstanbul’un her yerine pankartlar asılarak direndi . İşi kendi seçmenlerinin, kendi sandık görevlilerinin aklına hakaret erdirmeye kadar vardırdılar. Mızıkçılığın da bir sınırı var. Kimse demokrasi ve sandıktan umudunu kesmesin istiyoruz” dedi.

“23 Haziran’da yeniden sandıklara gideceğiz” diyen İmamoğlu , “O sandık bir vicdan, adalet, haysiyet
sandığı olacak. O sandıktan hesap pusulası çıkacak. Göreceksiniz, 23 Haziran’da her siyasi görüşten, inançtan tüm İstanbullular, bu şehrin geleceği için akıllarının ve kalplerinin gösterdiği yoldan gidecek, vicdanlarının sesini dinleyecek” ifadelerini kullandı.

Jamie Oliver’ın restoran zinciri iflas etti

“18 GÜNDE KAYNAKLARI VATANDAŞA AKTARDIK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde 18 gün kalan Ekrem İmamoğlu, “Herkes bu sürece katılan, ben ve benimle yol yürüyen herkes İstanbul’un gerçek sahibinin vatandaş olduğunu anlayacak. İstanbul’un israf düzeni değiştiğinde adil, yeşil bir İstanbul’a ulaşmak mümkün olacak.

18 gün görev yaptık. Kaynakları vatandaşa aktardık. Su indirimiyle her aile 540 lira tasarruf edecek. Öğrenci ulaşım ücretlerinde iki çocuklu ailelerde 1080 lira tasarruf edildi. Bayramlarda halkımız ücretsiz ulaşıma kavuştu” diye konuştu.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir an önce yeniden işbaşı yapmak istiyorum. İstanbul için üretmek istiyorum. Çünkü bu ülkede, bu şehirde 5 yılda 1 milyon genç okulu bıraktı. Bu şehrin okumayan çocuğu, okumayan genci kalmayacak. Ağır hayat koşullarının pençesinde bırakmayacağım. Ailelerinin yükünü sırtlanmalarına gönlüm razı değil.

 

“YİNE, YENİ, YENİDEN KAZANACAĞIZ”

Ekrem İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aylardır İstanbul’u karış karış gezdim. Mahalleler arasında bu kadar fark olmaz. Ben bütün İstanbullu çocukların iyi eğitim almasını istiyorum. İyi üniversitelerde okumalarını istiyorum. Ben sadece İstanbul’un belediye başkanı olmayacağım, o mahallelerin abisi olacağım, kardeşim olacağım. Zaten akrabalık ilişkilerimiz başladı. Çocukların hamisi olacağım. İçinizi ferah tutun her şey çok güzel olacak.

kaynak : habertürk

COMMENTS

WORDPRESS: 0