Jamie Oliver’ın restoran zinciri iflas etti

Jamie Oliver’ın restoran zinciri iflas etti

Çatısı altında "Jamie's Italian", "Barbecoa" ve "Fifteen" restoranlarını bulunduran Jamie Oliver Restoran Grubu'nun yönetimine KPMG şirketi atandı. Ja

Bashir meydan okuduğu için Sudan protestoları yükseliyor
Türkiye’de Nüfusun Artması Bir Soruna Neden Oldu
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Rus desteği nedeniyle “bir süre” iktidarda kalacağını belirtti Jeremy Hunt

Çatısı altında “Jamie’s Italian”, “Barbecoa” ve “Fifteen” restoranlarını bulunduran Jamie Oliver Restoran Grubu’nun yönetimine KPMG şirketi atandı. Jamie Oliver, “Çıplak Şef”
adlı programıyla ünlenmişti.

Dünyaca ünlü şef Jamie Oliver’ın sahibi olduğu restoran zinciri iflas etti. İngiliz şefin İngiltere’deki 25 restoranlık zincirine kayyum atandığı bildirildi.

Çatısı altında “Jamie’s Italian”, “Barbecoa” ve “Fifteen” adlı toplam 25 restoran bulunduran Jamie Oliver Restoran Grubu’ndan yapılan açıklamada, mali sorunları nedeniyle grubun yönetimine KPMG şirketinin atandığı belirtildi.

Uzun süredir mali sorunları ile gündemde olan restoran zincirine kayyumun atanmasının ardından restoranların kapatılmasına karar verilmesi halinde yaklaşık bin 300 kişinin işini kaybetmesi bekleniyor.

İngiliz şef Jamie Oliver, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Durumdan dolayı son derece üzgünüm. Tüm çalışanlarıma, tedarikçilerime ve 10 yıllın üzerinde bir zamandır bu işe yüreğini koyan herkese çok teşekkür ederim. Bu durumun herkes için ne kadar zor olduğunu anlıyorum” ifadelerini kullandı.

ÇIPLAK ŞEF’ OLARAK ÜNLENDİ

1997 yılında Londra’da bir kafede çalışırken TV yapımcıları tarafından keşfedilen Oliver, “Çıplak Şef” adlı TV programları dolayısıyla kısa zamanda tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti.

2002 yılında Londra’da “Fifteen” adlı restoranını açan İngiliz şef, 2008’de kendi adını verdiği restoran zincirini kurmuştu.

Jamie Oliver, geçen yıl kendi hesabından 13 milyon sterlin aktarmış ve 17 milyon sterlinlik de ek dış finansman bularak restoran zincirini son anda iflastan kurtarmıştı.

kaynak : hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0