‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ üçüncü gününde devam ediyor

‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ üçüncü gününde devam ediyor

'Emek ve Adalet Yürüyüşü' üçüncü gününde Hizmet-İŞ Sendikası'nın, Bolu Belediyesi'nde  protesto etmek amacıyla düzenlediği 'Emek ve Adalet Yürüyüşü',

Bakan Albayrak: Enflasyon da düşüş trendi sürüyor
ABD Başkanı Trump’tan Huawei kararı
Şule Yüksel Şenler: A Portrait of Turkey’s First Muslim Women’s Rights Activist

‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ üçüncü gününde Hizmet-İŞ Sendikası’nın, Bolu Belediyesi’nde  protesto etmek amacıyla düzenlediği ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’, üçüncü gününde devam ediyor .

‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ üçüncü gününde devam ediyor

Hizmet-İş Sendikasınca Bolu Belediyesindeki işten çıkarmalara yönelik düzenlenen yürüyüş kapsamında İstanbul’dan gelen sendika üyelerinin de katılımı ile 250 kişilik grup, Yeniçağa ve Gerede istikametine doğru sloganlar atarak yürüyüşe geçti .

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, adaylığı döneminde, 19 Aralık’ta noterde imza atarak, o güne kadar belediyede çalışan hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağı sözünü verdi.

Erdoğan: Türkiye S-400’ü almıştır, bu işi bitirdik

19 Aralık’tan sonra taşeron olarak istihdam edilen 127 işçiden 97’sinin görevlerine, 22 Nisan’da son verildi. İşten çıkarılan işçiler, 51 gün önce, Bolu Belediye binası önünde oturma eylemi başlattı.

İşçilerin 49 gün boyunca devam eden eylemlerinin ardından önceki gün Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne yürüyüş başladı.

“İşe dönünceye kadar mücadelemiz sürecek”

Bolu Belediye Başkanı “Tanju Özcan, Bize işten çıkartıldıktan sonra yaptığı toplantıda, ‘Sendika sizi kullanıyor, kendinizi kullandırtmayın’ dedi.” ifadelerini kullanan 2 çocuk babası Murat Dişmen Dişmen, şunları kaydetti:

“Biz de kendisine şu cevabı verdik; burada başkana sen bizi çıkartarak hata yaptın dedim. ‘Evet, hata yaptığımı kabul ediyorum’ dedi. Ve ‘Çadırı kaldırırsanız sizi alacağım’ dedi. Kendisi CHP il başkanlığından baskı olduğunu, işçi alamadığını, il başkanlığının kendisini sıkıştırdığını beyan etti. İki tane çocuğum var. Birisi bipolar hastası, onun ilaçları çok pahalı. İlaçlarımı alamıyorum. Burada 2 tane çocuğumu üniversitede okutuyorum. Evim kira. Çok mağdurum. Biz hakkımızı alana kadar yürüyeceğiz. Yürüyüşten sonra işe geri alınana kadar çadırı kaldırmayacağız. İşe dönünceye kadar mücadelemiz sürecek.”

kaynak : marmara

COMMENTS

WORDPRESS: 0