Erdoğan: Türkiye S-400’ü almıştır, bu işi bitirdik

Erdoğan: Türkiye S-400’ü almıştır, bu işi bitirdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Rusya'dan S-400 alımı hakkında "Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyo

Pakistan ile Katar ve Türkiye ilişkileri nereden nereye ?
Bakan Çavuşoğlu ‘ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması
Erdoğan, Libya Hükümet Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Rusya’dan S-400
alımı hakkında “Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik. dedi.

Türkiye’nin yaşadığı bunca sıkıntıya rağmen dimdik ayakta olduğunu belirten Erdoğan, bugüne kadar millete hep gelişme, büyüme, zenginlik, huzur, istikrar, aydınlık bir gelecek vadettiklerini ve bunu yaptıklarını belirti .

Erdoğan, hiçbir şeyin ve hiç kimsenin millete verdikleri sözleri yerine getirmelerinin önüne geçmesine müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

“YPG ve PYD, PKK’nın uzantıları değil mi? Bunlara en büyük desteği veren kim? Bizim stratejik ortağımız…” ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik. (S-400) Uygun fiyatla olmanın yanında ortak üretime de geçebilme sözünü alarak sözleşmemizi imzaladık. İnşallah kısa zamanda da geliyor.

Rusya: S-400'ler Temmuz ayında Türkiye'ye teslim edilecek .

Rusya: S-400’ler Temmuz ayında Türkiye’ye teslim edilecek

Rusya S-400 füzelerini Türkiye’ye teslim etmeyi planlıyor

f- 35 hakkında ne olacak ?

ABD, Türkiye’nin S-400 alma kararı nedeniyle F-35 eğitimi verilen pilotların eğitimini sonlandırmış, Savunma Bakanlığı’na gönderdiği mektupla Türkiye’yi projeden çıkarma ve CAATSA yaptırımları uygulamakla tehdit etmişti.

Arizona Luke Hava Üssü’nde bulunan Türk pilotlar türkiyeye dönecekler

Erdoğan, Türkiye’nin F-35’lerin sadece müşterisi değil, aynı zamanda üretim ortağı olduğuna işaret ederek, “Bugüne dek 1 milyar 250 milyon dolar ödeme yaptık. F-35 projesinden hiçbir akla sığmayan şekilde dışlanmamızı tüm platformda soracağız” dedi.

kaynak : aa

COMMENTS

WORDPRESS: 0