Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım CANLI YAYIN ÖZETİ

Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım CANLI YAYIN ÖZETİ

 Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu, canlı yayın da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde soruları yanıtlad

İran dünyaya duyurdu: Uranyum seviyesi geçilecek
Meclis’e yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi.
Katar abluka ülkeleriyle şartsız diyaloğa hazır

 Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu, canlı yayın da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gazeteci İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde soruları yanıtladılar .

Binali İmamoğlu karşılaşması

Sandıktan kim çıkarsa çıksın İstanbullular kazanacak!

 

 Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak birçok vaatte bulundu. Bu vaatler arasında ulaşımın ucuzlamasından yüzbinlerce yeni istihdam yaratılmasına, öğrencilere ve ailelerine desteklerden evlenecek gençlere yapılacak yardımlara kadar birçok başlık bulunuyor.

Sandıktan kim çıkarsa çıksın vaatlerin gerçekleşmesi durumunda vatandaşların cüzdanında belli bir oranda rahatlama olacak. Son kararı kendilerine en uygun vaatleri seçecek İstanbullular verecek.

23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?

Binali Yıldırım: 31 Mart’ta oylar çalındı .

Binali Yıldırım ile  Ekrem İmamoğlu  31 Mart seçiminin neden yenilendiği tartışıldı. Oyların çalındığına dikkat çeken Binali Yıldırım, ” Keşke oyların tamamı sayılabilseydi o zaman kimsenin kafasında şüphe kalmayacaktı. Bu seçimde oylar çalındı. Oyların yüzde 10’u sayıldı, 29 binlerden 13 binlere düştü. Tamamı sayılsa sonucun değişeceği aşikar. Oyların yer değiştirmesi de çalınmasıyla aynı anlamı taşır.” dedi. Yve böyle ekledi :

Sizin bir kabahatiniz yok. Ama oylarınız sayılırken bir takım garip işler oldu şaibe oldu. YSK bu durumu değerlendirerek seçimin yenilenmesine karar verdi

oyları çalan yetkililer bulacak

Onu bulacak olan yetkililerdir. Siz yolda gidiyorsunuz birisi cüzdanınızı çekti. Polise gidiyorsunuz ‘cüzdanım çalındı’ dersiniz. ‘Benim cüzdanım yer değiştirdi’ demezsiniz.

İMAMOĞLU : AA yayını keserken durumlar karıştı .

AA oylar yüzde 98.8’e geldi. Ne olduysa sayın Yıldırım ‘Ben seçimi kazandım’ dedi. Tam saat 23.25’de açıklama yapıldı. Ne tesadüf ki AA yayını kesti. Sayın İl Başkanı AK Parti adına açıklama yaptı. “Biz 30 bin 86 sandığa göre 3 bin 870 oyla seçimi kazandık” dedik. Ondan yaklaşık 2 saat önce biz dedik ki ‘Hayır bir seçimi kazandık’ dedi. YSK Başkanı bizi teyid eden açıklama yaptı. Tutanak burada. 24 bin 57. Şunu unutmamaları lazım. Birkaç aşaması var oy sayımın 23 bin 57 ile başlayan süreç günün sonunda 13 bin 29’a indi.

KÜÇÜKKAYA: YSK’nın kararı verildi, biz seçmen olarak zarfın içerisine 4 pusala attık. Nasıl olur da 3’ü geçerli 1’i geçersiz sayılır ?

İMAMOĞLU : Şu zarf, 4 oy var burada. Oyları çıkarıyoruz. Muhtarlık seçimi aynı zarfta, ilçe belediyesi meclis üyesi seçimi, pırıl pırıl, ilçe belediye başkanlığı seçimi, 25’i AK Parti kazandı. Bu da pırıl pırıl. Şaibesi Büyükşehir Belediye Başkanlığına dokunuyor. Yani şu 20 TL. Diyorsun ki, ‘Senin 20 TL’nin 5 TL’si sahte’ Buna hiç kimse inanmaz. Bu süreçte çaldılar, kime? Ben de bilmiyorum olmaz .

YILDIRIM: Bu tamamen aldatmacıdır. 4 ayrı pusula var. Ama itiraz edilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı oyu. İlçeler için itiraz var. Maltepe için MHP, Büyükçekmece için AK Parti, Sancaktepe için CHP. Neden tamamını saydırdı? Demek ki orada şüphesi var. İtitaz olan pusula sayılır. Biri niye çalındı gibi işi çarpıtmanın gereği yok.

neden size oy vereyim?

İMAMOĞLU: 23 Haziran’da biz AK Parti’ye diğer partilere oy vermiş olsun, herkes için biz kul hakkı yiyenlere mücadele veriyoruz. Aynı zamanda İstanbul, normalleşme, güleryüzle kucaklaşma, temiz bir yönetim mücadelesi, kibirden arınmış, ben bilirim anlayışı değil. Biz 23 Haziran’da herkesin oyuna talibiz. Biz AK Partili kardeşlmerimizden oy istiyoruz.

YILDIRIM : 25 yıldır AK Parti belediyeciliği İstanbul’a çok şey kazandırdı. 94’te kişi başına 14 litre su veriliyordu şimdi 101 litre su veriliyor. Istranca’dan sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanımızın döneminde İstanbul’a su getirildi. Melen’den, Sakarya’dan su getirildi. Öyle olduğu için gelecek 40 yılın suyu var. Arıtma şu anda yüzde 99,5. Yeşil alan İstanbul’da 10 milyon metrekareden 60 milyon metrekare şu anda. 1500 otobüsü vardı şu anda 6 bin 500 otobüsü var. Şu anda 376 kilometre metro var. Bu sene sonu açılacaklarla birlikte.

bir soru sorar mısınız?

İMAMOĞLU: Tekrar soruyorum, sayın Yıldırım AA o akşam yaptıkları sizin için ne ifade ediyor? Bunun cevabı benim için çok önemli.

YILDIRIM: Bunu AA açıklamalı. Normal bir şey değil, kabul ediliyorum ama bunu ben değil AA açıklanmalı. 25 tane AK Parti kazanmış İstanbul’da. Büyükşehir Belediye Başkanı meclis üyelerinin 180 tanesini kazanmış. Millet İttifakı 130 tane kazanmış. Seçimi kaybettik mi diyecektik? Ayrıca büyükşehir belediyesinde 50 fazla meclis üyesi kazanmışız. Anlamakta zorlanıyorum.

kaynak : habertürk

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0