Erbil’de şehit edilen diplomatın katili yakalandı

Erbil’de şehit edilen diplomatın katili yakalandı

Erbil'de Emniyet Müdürlüğünce, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyen 4 teröristin yakalandığı bildirildi. Terörl

Malatya’da, sandık başında kavga: 2 ölü
Şehit Ve Gazilerimizin Çocuklarını Fenerbahçe Asla Unutmaz
Dünyan İnsan Hakları Günü

Erbil’de Emniyet Müdürlüğünce, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyen 4 teröristin yakalandığı bildirildi.

Erbil Türk diplomatlara silahlı saldırı.

Terörle Mücadele birimi açıklaması :

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele birimince yapılan açıklamada Türk diplomat Osman Köse’ye suikast düzenleyen Mazlum Dağ’ın Erbil’de yakalandığı kaydedildi.

Erbil ‘de 700 KİŞİ SORUŞTURULDU, 61 KİŞİ GÖZALTINDA

Türk diplomatın şehit edilmesine yönelik soruşturma devam ederken, Türkiye’den bölgeye intikal eden özel bir ekibin de hiç ara vermeden yerel güvenlik birimleri ile eş güdümlü çalışmalarına devam ettikleri ifade ediliyor.

Yapılan soruşturma kapsamında şuana kadar 700 şahıs hakkında güvenlik profili oluşturularak soruşturması yapılırken, 61 şahsın da ise üst düzey soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtiliyor. Gözaltı sayısının artması bekleniyor.

Erbil ‘de Türk diplomatlara silahlı saldırı .

Erbil’de ki olay nasıl oldu?

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil , Hokkabaz isimli restoranda Türk yetkilileri hedef alan silahlı saldırı düzenlendi. Türkiye’nin Erbil Konsolosluğu yakınındaki restoranda, konsolos yardımcısının da aralarında bulunduğu 4 konsolosluk çalışanına düzenlenen saldırıda, bir Türk diplomat şehit olurken, 2 konsolosluk görevlisi yaralanmıştı.

HDP’Lİ VEKİLİN KARDEŞİ

Öte yandan terörist Mazlum Dağ’ın HDP milletvekili Dersim Dağ’ın kardeşi olduğu belirtildi. HDP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Beklentimiz, bu karanlık ve pek çok soru işaretini barındıran olayın bir an önce ve herhangi bir şüpheye yer bırakılmayacak şekilde aydınlatılması, faillerinin bulunması yönündedir. Öte yandan bu saldırı gerekçe gösterilerek, kardeşinin adı üzerinden bir milletvekilimizin hedef haline getirilmesi de ağır bir provokasyon girişimidir ve asla kabul edilemez. ” denildi.

kaynak : haber7

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0