Erdoğan’ın ‘kapıları açabiliriz’ sözüne AB’den yanıt

Erdoğan’ın ‘kapıları açabiliriz’ sözüne AB’den yanıt

Cumhurbaşkanı “Eylül ayın sonuna kadar güvenli bölge çalışmaları başlamazsa kapıları açarız“ dedi. Erdoğan’a AB’den “İyi niyet ile göç anlaşması t

Eski Mısır Devlet Başkanı Mursi mahkemede hayatını kaybetti
İlk milli savaş uçağı Paris Havacılık Fuarı’nda sergilendi
AKP’liler Üsküdar’da polise saldırdı!

Cumhurbaşkanı “Eylül ayın sonuna kadar güvenli bölge çalışmaları başlamazsa kapıları açarız“ dedi. Erdoğan’a AB’den “İyi niyet ile göç anlaşması temelinde hareket edileceğine inanıyoruz“ yanıtı geldi.

 Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamasına AB’den yanıt

Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın bugün açıklamasında ” Suriye’de Güvenli Bölge oluşturulmadığı takdirde kapıları açmak zorunda kalabiliriz . Bunu ABD’li dostlarımızla birlikte yapmamız daha uygun olacak . Avrupa söz verdiği yardımları vermedi” belirti AB’den yanıt geldi.

Erdoğan”KAPILARI AÇARIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısın da yaptığı açıklamada, Suriye ‘de oluşturulması beklenen güvenli bölge konusunda şu sözler kullandı :

” Batı ükeler verilen sözü tutmadı. Güvenli bölge olmaz sa kapıları açmak zorunda kalırız.
oldu tamam, olmadı biz de kapıları açmak zorunda kalırız. Ya destek verecekseniz verin vermeyecekseniz kusura bakmayın.

daha : Türkiye nükleer silah ‘lar üretecek mi?

Avrupa Komisyonu Sözcüsü Bertaud : Türk ortaklarımız ile hareket edeceğiz .

Avrupa Komisyonu Sözcüsü Natacha Bertaud geçen hafta AB ve Türkiye arasında gerçekleşen temaslar da her iki taraf yapılan göç anlaşmasına bağlı kalacağını teyit ettiğini hatırlatarak “İyi niyetler ile bu anlaşma temelin de Türk ortaklarımız ile hareket edebileceğimiz ‘e güvenimiz devam ediyor” dedi.

Bertaud AB’den yanıt ‘te “5,6 MİLYAR EURO AKTARDIK”

AB söz verdiği yardımları vermedi” sözüne ilişkin olarak da Bertaud şunları söyledi:

“Sığınmacılar için 2015 yılın da Türkiye ‘de kurulan tesislere destek vermeye devam ediliyor ve bu desteğimiz Türkiye’de bulunan sığınmacıların yaşam koşullarına ve güvenliğine önemli seviyede katkıda bulunuyor. Bu alana ayrılan 6 milyar euroluk fonun bugüne kadar 5,6 milyar euroluk bölümünü aktardığımızı hatırlatmak isteriz. Geri kalan kısım da kısa süre içerisinde aktarılacak.”

kaynak : sözcü

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0