Etiyopya’da yolcu uçağ’nın düşmesi

Etiyopya’da yolcu uçağ’nın düşmesi

Etiyopya Havayolları, 149 yolcu ve 8 mürettebatı taşıyan yolcu uçağının düştüğünü açıkladı. Kazada kurtulan olmadı . Etiyopya Havayollarına ait bir y

Almanya’da Türk Varlığı Tahdit Altında
Sri Lanka’da cami ve Müslüman marketine saldırı !
Alabama’da 11 yaşındaki kızın cesedi bulundu Sadece bir gün sonra kayıp olduğu bildirildi teyzesinin evi nerede koyu renkli bir SUV   driveway bırakarak tespit edildi

Etiyopya Havayolları, 149 yolcu ve 8 mürettebatı taşıyan yolcu uçağının düştüğünü açıkladı. Kazada kurtulan olmadı .
Etiyopya Havayollarına ait bir yolcu uçağı, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye yaptığı uçuş sırasında düştü.

Etiyopya devlet televizyonundan yapılan açıklamaya göre düşen uçaktaki 140 yolcu ve 8 mürettebattan kurtulan olmadı, uçakta 33 ülkenin vatandaşı vardı.

Havayolu sözcüsü de daha önce yaptığı açıklamada, uçağın Addis Ababa’dan kalktıktan kısa bir süre sonra, TSİ 08:44 sularında düştüğünü söyledi.
Etiyopya Başbakan Abiy Ahmed Twitter’dan attığı mesajda, “sevdiklerini kaybeden ailelere başsağlığı” diledi.

Etiyopya başkentinde Addis Ababa Uluslararası Havalimanı’ndaki uçak seferlerinin bir kısmı iptal edildiği duyuruldu.

düşünen uçak Boeing 737-8 MAX tipi uçağın düşüş nedeni henüz bilinmiyor.

Çin’de, Etiyopya’daki kaza sonrası Boeing yolcu uçağı kullanan yerel firmalara, uçakların uçuşlarını geçici olarak durdurması talimatı verildi.

Kazanın ardından Türk Hava Yolları’ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, resmi twitter adresinden yaptığı açıklamada, “Sevgili yolcularımız Boeing 737 MAX operasyonları ile ilgili olarak üreticisi Boeing ile irtibat halindeyiz. Uçuş emniyeti önceliğimizdir. Gelişmeleri sıkı şekilde takip ediyoruz. Tüm operasyonlarımızı uçuş emniyetini en üst seviyede uyarak yürütüyoruz”dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0