Ferrari’nin yeni modeli F8 Tributo Cenevre’ye geldi

Ferrari’nin yeni modeli F8 Tributo Cenevre’ye geldi

Ferrari'nin yeni modeli F8 Tributo, Cenevre Otomobil Fuarı'nda otomobil severlerle buluştu. Son üç yıldır üst üste "Engine of the Year" ödülüne layık

Huawei Kurucusu: Erteleme kararını önemsemiyoruz
RTÜK’ten Netflix açıklaması! Türkiye’de devam edecek mi ?
Facebook, Instagram, WhatsApp çöktü

Ferrari’nin yeni modeli F8 Tributo, Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluştu. Son üç yıldır üst üste “Engine of the Year” ödülüne layık görülen 720 HP gücündeki V8 motorla donatılan Ferrari F8 Tributo, 488 GTB’nin yerini alacak.

Selefinden 50 HP daha güçlü olan F8 Tributo, geliştirilmiş aerodinamik özellikleri ve daha hafif yapısıyla Ferrari mühendisliğinin geldiği son noktayı temsil ediyor.
488 GTB’nin yerini almaya hazırlanan F8 Tributo’da bulunan 2016, 2017 ve 2018 yıllarında üst üste 3 kez “Engine of the Year” ödülü ve “Son 20 Yılın En İyi Motoru” ödülüne layık görülen 3902 cc hacmindeki turbo beslemeli motor, tam 720 HP güç üretiyor.

Ferrari Design Center’da yaratılan ve V8 motorun tüm gücünden optimum faydayı sağlamak için yüksek mühendislik ürünü aerodinamik ögelere yer verilen F8 Tributo, aynı zamanda markanın tasarım anlayışının da yansıması olarak önem kazanıyor.

488 GTB’ye göre tüm ögeleri yeniden tasarlanan F8 Tributo’nun 2 kişilik kabininde ise 7 inçlik HMI (Human Machine Interface) multimedya sistemi, yuvarlak tasarıma sahip havalandırma çıkışları ve yeniden tasarlanan kokpiti öne çıkıyor.
F8 Tributo’nun gelişiyle güncellenen kabinde, yuvarlak hava girişleri ve yeni bir direksiyon simidi yer alıyor. Yeni kontrol butonları ve yolcu tarafında yer alan yeni 7 inçlik küçük bir ekran fark ediliyor.
Ferrari, yeni F8 Tributo’yu önümüzdeki Perşembe günü 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1