Game of Thrones başlıyor !

Game of Thrones başlıyor !

Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesi olan Game of Thrones'un 8. final sezonunun başlamasına sayılı saatler kaldı. Sosyal medya kullanıcıları, her y

Ünlü oyuncu Cengiz Sezici hayatını kaybetti
Demet Akbağ’ın eşi hayatını kaybetti
Özcan Deniz ile Feyza Aktan boşandı

Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesi olan Game of Thrones’un 8. final sezonunun başlamasına sayılı saatler kaldı.

Sosyal medya kullanıcıları, her yıl olduğu gibi bu yıl da spoiler’dan kaçmanın yollarını arıyor. Peki, Game of Thrones’un yeni sezonuyla ilgili spoiler yememek için ne yapmak gerekiyor? İşte sosyal medyada Game of Thrones spoiler’dan kaçmanın püf noktaları.

HBO yapımı dizi Game of Thrones, ABD’de 14 Nisan Pazar akşamı, Türkiye’de ise 14 Nisan’ı 15 Nisan’a bağlayan sabah yayında olacak. Kısacası pazartesi sabahı Game of Thrones’un yeni bölümünü birçok kişi izlemiş olacak. Sosyal medya kullanan Game Of Thrones hayranları son birkaç gündür bu yüzden endişe içinde. Yeni sezonla ilgili sürprizi bozan herhangi bir ipucuna denk gelmemek için ne yapacaklarının yollarını arıyor. Peki, Game of Thrones’un yeni sezonuyla ilgili spoiler yememek için ne yapmak gerekiyor? İşte sosyal medyada Game of Thrones spoiler’dan kaçmanın yolları…

GAME OF THRONES SPOILER’DAN KAÇMANIN YOLLARI

daha okun … Fahriye Evcen doğuma gün sayıyor

Twitter’ın ‘sessiz’ özelliğini kullanın

En güvenli yöntem yeni bölümü izleyene kadar sosyal medyadan uzak durmak olsa da, eğer bu size çok zor geliyorsa, Twitter’da bazı anahtar kelimeleri ve hashtagleri bloklamanız mümkün. Tek yapmanız gereken Twitter’a girip, ‘Ayarlar’dan ‘Gizlilik’i seçmek. Burda çıkan menüden ‘Sessiz Kelimeler’ seçeneğini tıklayın.

Mavi ‘Ekle’ düğmesi ile sessizleştirmek istediğiniz kelimeyi listenize ekleyin ve ne kadar uzun süre sessiz kalmasını istediğinizi seçin.

Facebook’da durum güncellemelerini filtreleyin

Chrome ve Firefox’un Social Fixer eklentisi, Facebook’daki durum güncellemelerini içeriklerine göre filtrelemenizi sağlar. Film ve dizi spoiler’larını, aşırı siyasi paylaşımları veya istediğiniz herhangi başka tür paylaşımları bu uygulamayı kullanarak Facebook anasayfanızdan engelleyebilirsiniz.

Chrome’un Video Engelleyici’sini deneyin

Twitter ve Facebook’u aradan çıkardıktan sonra bile, YouTube ve Vimeo’de oynat tuşuna bastığınız an heyecanla izlemeyi beklediğiniz bir sahnenin klipi ile karşılaşabilirsiniz.

‘Video Blocker’ ile istemediğiniz kanalların videolarını anahtar kelimelerle filtreleyebilir ve engelleyebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde artık görsel spoilerlardan da kurtulabileceksiniz.

YouTube’taki yorumları engelleyin

YouTube adeta spoiler’larla dolu bir sosyal medya ağı. Eğer bir videonun spoiler içeren yorumu çok fazla beğeni aldığı için en üstte çıkıyorsa, o yorumu görmemeniz mümkün değil.

YouTube yorumlarını bloklayarak hem akıl sağlığınızı koruyabilir, hemde spoilerlardan kurtulabilirsiniz. Chrome’un ‘No YouTube Comments’ adlı eklentisi ve Firefox’un ‘YouTube Comment Snob’ adlı eklentisi yorumları engelleyerek yanlışlıkla spoiler görmenizi sağlar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0