Gölette boğulan 3 çocuğun cansız bulundu

Gölette boğulan 3 çocuğun cansız bulundu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde, 3 kuzenin serinlemek için girdikleri gölette birbirine sarılı halde cansız bedeni bulundu. Çocukların, boğulurken kurtul

DEAŞ tan Türkiye’ye bir uyarı , ne oldu ?
FETÖ’nün sözde ‘Türkiye imamı’ yakalandı
Whatsapp çöktü mü? Whatsapp, Instagram ve Facebook’a neden girilmiyor?.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde, 3 kuzenin serinlemek için girdikleri gölette birbirine sarılı halde cansız bedeni bulundu. Çocukların, boğulurken kurtulmak için birbirine sarıldıkları düşünülüyor.

Olay Altınkaya Mahallesi’nde meydana geldi

Olay, dün akşam, Tekkeköy’e bağlı Altınkaya Mahallesi’nde meydana geldi. Amca çocukları Adem, Giray ve Turan Besler, iddiaya göre, sıcak havadan bunalınca gölete girdi. Yakınları, bir süre sonra eve dönmeyen çocukların kıyafetlerini, aramaya gittikleri gölet kenarında buldu. Çocuklara ulaşamayan yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine polis, AFAD ve dalgıç ekipleri sevk edildi. Kayıp çocuklar için gölette arama çalışması başlatıldı. Yapılan çalışma sonucu Samsun Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne bağlı ‘Kurbağa Adamlar’ tarafından 3 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Kıyıya çıkarılan çocukların cansız bedenleri, otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

olay nasıl oğrenildi ?

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde, bir süredir haber alınamayan ve serinlemek için girdikleri gölette aramalar sonucu cansız bedenlerine ulaşılan Adem (14), Giray (16) ve Turan Besler (17) adlı kuzenlerin birbirine sarılı olarak bulunduğu ortaya çıktı. Kuzenlerin küçük yaştan itibaren birlikte büyüdüğü, hiç ayrılmadığı öğrenildi.

İstanbul Valiliği’nden kaçak göçmen açıklaması

3 çocuğun cansız bedeni birbirine sarılı halde bulundu

Küçük yaştan itibaren birlikte büyüyen ve hiç ayrılmayan Adem, Giray ve Turan Besler adlı kuzenlerin ölümüyle aileleri, büyük üzüntü yaşadı. Çocukların gölette, cansız bedenlerinin birbirine sarılı olarak bulunduğu ortaya çıktı. Kuzenlerin boğulurken, kurtulmak için birbirine sarıldıkları sanılıyor. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda otopsileri yapılan çocukların cenazeleri, toprağa verilemk üzere ailelerine teslim edildi.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ’

Altınkaya Mahallesi’nin muhtarı Kenan Mutlucan, dereye çocukluklarından beri serinlemek için girdiklerini belirterek, “Ölen çocukların 3’ü de zaten akrabaydı. Adem konuşma güçlüğü çekiyordu. O kayınca diğerleri de onu kurtarmak için peşine mi girdiler, bilemiyoruz. Ekipler, çocukların cesetlerinin birbirine sarılı vaziyette olduğunu söyledi. Başımız sağ olsun. Çok üzgünüz” dedi.

kaynak : mynet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0