İzmir’deki depremin ardından Denizli’de 6 şiddetinde deprem

İzmir’deki depremin ardından Denizli’de 6 şiddetinde deprem

İzmir'in Seferihisar ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprém meydana geldi. İzmir'deki depremin ardından Denizli'de 6 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Bahçeli’den 17 Ağustos mesajı: Bugün tedbir almazsak, yarın bedel öderiz
İstanbul için korkutan 7.5 Şiddetinde deprem senaryosu!
İzmir’de korkutan deprem

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprém meydana geldi. İzmir’deki depremin ardından Denizli’de 6 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

saat 11.39’da oldu

fet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Seferihisar’da saat 11.39’da 4,8 şiddetinde deprem kaydedildi.

Depremin 18,47 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

İzmir’de korkutan deprém

DENİZLİ’DE 6 ŞİDDETİNDE DEPREM

İzmir’deki depremin ardından Deniz’de de deprem meydana geldi.

AFAD’ın yaptığı açıklamada depremin 6 şiddetinde olduğu ve merkez üssünün Bozkurt ilçesi olduğu aktarıldı. İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Öte yandan ilçede 14.19’da da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Kandilli: 6.5 şiddetinde deprem oldu

Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamaya göre, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 6.5 şiddetinde deprém meydana geldi.

Belediye Başkanı açıklamasa

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, depremle ilgili şu bilgileri verdi: ”Ekiplerimiz destek için sahaya çıktı. Baklan, Bozkurt ilçemize doğru gidiyorum. Gelen haberlerde bizi üzecek, can kaybı haberimiz yok çok şükür. Ben de kapalı alandaydım, hissettik. Biz özetle şu anda Baklan, Bozkurt ve Çardak ilçelerimize doğru gidiyoruz. Ekiplerimiz orada.”

Odamın duvarı yıkıldı

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise açıklamasında “Bu sarsıcı ve uzun oldu. 20-30 saniye sürdü. Makam odamın duvarı yıkıldı. Son durum can kaybı yok. birkaç ufak yaralanma var, çöken evler var. Çöken evlerin altında kalanlar oldu. Teyakkuz halindeyiz. Muhtarlarla irtibat halindeyiz” dedi

kaynak : CNNturk

COMMENTS

WORDPRESS: 0