İlk milli savaş uçağı Paris Havacılık Fuarı’nda sergilendi

İlk milli savaş uçağı Paris Havacılık Fuarı’nda sergilendi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Milli savaş Uçağı’nı ilk kez Paris’te tanıttık. Bu Avrupa'nın en iyi savaş uçağı olacak" i

Üç kamu bankasından firmalara kredi desteği
Şule Yüksel Şenler: A Portrait of Turkey’s First Muslim Women’s Rights Activist
Edirne’de alışverişe gelen turist sayısı azaldı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “Milli savaş Uçağı’nı ilk kez Paris’te tanıttık. Bu Avrupa’nın en iyi savaş uçağı olacak” ifadelerini kullandı.

en büyük havacılık ve uzay fuarlarından Paris Havacılık Fuarı

53. düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından biri  Paris Havacılık Fuarı’, TUSAŞ‘ın ana yüklenicisi olduğu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen Milli Muharip Uçağı’nın birebir modeli yer aldı.

Milli muharebe uçağının bire bir ölçülerdeki modeli sergide yer alırken, uçağın motor yerleşimi, dahili silah yuvalarının yerleri, kokpit konseptleri de ana hatlarıyla görülebiliyor.

en büyük havacılık ve uzay fuarlarından Paris Havacılık Fuarı

Savaş uçağı projesi ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki F-16’ların yerini alacak modern savaş uçakları üretilmesi hedefleniyor.
Almanya’da imal edildiği öğrenilen uçağın mock-up’ı iki ton gri kamuflaja sahip. Çift motorlu uçağın kuyruk kısmında ise kartal tasarımı yer alıyor.

SES HIZININ İKİ KATINA ÇIKABİLECEK

Her biri 20 bin libre itiş güçlü iki motora sahip olan uçak, 55 bin feet servis irtifası ile ses hızının iki katına çıkabilecek güce sahip.

Azami kalkış ağırlığı 60 bin libre olarak belirlenen uçak, 2030’dan itibaren Türk Hava Kuvvetleri filosuna dahil olacak.

kaynak : aa

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0