İngiltere büyükelçisi Demirören Medya CEO’su ile bağları ele aldı

İngiltere büyükelçisi Demirören Medya CEO’su ile bağları ele aldı

İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, iki ülke arasındaki ikili ilişkiler ve Türkiye'deki medyanın durumu ile ilgili olarak üst düzey yöneti

II. Dünya Savaşı Mor Kalp alıcısı Gürcistan’da 100 oldu
İlk kalp naklini gerçekleştiren doktor hayatını kaybetti
Özel: Türkiye Para Birimi Katar Parası Kaos Kaos Oluyor

İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, iki ülke arasındaki ikili ilişkiler ve Türkiye’deki medyanın durumu ile ilgili olarak üst düzey yönetici Mehmet Soysal ile görüş alışverişinde bulunmak üzere 11 Şubat’ta İstanbul’daki Demirören Medya merkezini ziyaret etti.

“Güçlü bir Türkiye, İngiltere için güçlü bir ortak anlamına geliyor,” dedi diplomat, ülkesinin daha zayıf bir Türkiye görmek istemediğini de sözlerine ekledi.

İngiltere’nin Batı ülkelerine olumsuz bakış açısını değiştirmek için çaba harcadığını söyledi.

Hürriyet gazetesinin icra kurulu direktörü Soysal, kendi adına Türk halkının Batı ile iyi ilişkiler kurmak istediğini söyledi.

Ancak Batı ülkeleri “PKK, FETÖ veya benzeri terörist grupları kucaklamamalı” dedi.

 

“Demirören Medya Grubu olarak çatışmalara yol açan bir yaklaşım benimsiyoruz. Türk milletimizden başlayarak bütün insanlık için barış istiyoruz ve yayınlarımız bu temel ilke üzerine oturuyor ”dedi.

Fenerbahçe hayranı olan diplomat ve rakibi Beşiktaş’ta başkan yardımcısı olarak görev yapan baş yönetici, birbirlerine iyi şanslar dileyerek futbol hakkında konuşma şansını kaçırmadı

COMMENTS

WORDPRESS: 0