İstanbul’un en büyük camisi 7 Mart’ta kapılarını açacak

İstanbul’un en büyük camisi 7 Mart’ta kapılarını açacak

Hükümet yanlısı Takvim gazetesinin haberine göre, İstanbul’un en büyük ibadethane binası olan Çamlıca Camii, 7 Mart’taki ilk cemaatini karşılamak için

Uyuşturucu Diyarbakır’da Görmezden Nasıl Geliniyor?
İçişleri Bakanı : İstanbul’a 27 polis merkezi kurulacak
Türkiye Şefkat Eli Demektir

Hükümet yanlısı Takvim gazetesinin haberine göre, İstanbul’un en büyük ibadethane binası olan Çamlıca Camii, 7 Mart’taki ilk cemaatini karşılamak için kapılarını açacak.

Boğaz’ın Asya yakasındaki en yüksek tepenin üzerinde yer alan cami Çamlıca, diğer çeşitli kamu tesislerinin yanı sıra kütüphane ve konferans salonu içeren 90 dönümlük bir kompleksin bir parçası.

7 Mart, İslami takvime göre kutsal bir gece olarak kabul edilir ve Rajab, Şaban ve Ramazan ayının üç kutsal ayının başlangıcına işaret eder.

 

Neo-Osmanlı tarzında inşa edilmiş altı minare görkemli yapı 60.000 kişilik bir kapasiteye sahip ve yaklaşık 100 milyon dolar tutuyor.

Cami başlangıçta 2018 ortasındaki halka açılmak için slate edildi, ancak devam eden inşaat gerekçesiyle ertelendi.

Sözcü gazetesi Perşembe günü yaptığı açıklamada, mega Çamlıca Camii’nin inşasına yardım eden bir Türk inşaat firması iflas başvurusunda bulundu.

Firma ayrıca büyük bir alışveriş kompleksi projesi, Adana’da bir Hilton oteli ve Sabancı Üniversitesi için projeler üzerinde çalışıyor.

Çamlıca Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük megaprolarından biri. İstanbul’daki Çamlıca Tepesi’nde Hürriyet Daily News’e göre, Türkiye’nin en büyük camisi olduğu ve 100 milyon dolara mal olduğu belirlendi. İnşaatın yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Sözcü ‘ye göre, Hedef Yapı firması camide bir buçuk yıl çalıştı.

Bir İstanbul mahkemesi, firmaya borçlarda üç aylık bir rahatlama verdi. Şirket Müdürü Fatih Kalpakçı, Sözcü ‘ye verdiği demeçte Hedef Yapı’ nın yurtiçi ve yurtdışı işlerine devam edeceğini söyledi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0