İstihbarat subayı : büyük bir Türk-Katar skandalı ortaya çıkardı

İstihbarat subayı : büyük bir Türk-Katar skandalı ortaya çıkardı

Türkiye, bir süre önce, iki  Casusu tutuklandığını ve bu tutuklamasından sonra Zeki Hassan 'ın adında intihar ettiğini açıkladıbegün  Bir Türk istihba

ABD ve NATO , S-400 için Türkiye’ye yaptırım uygulacaklar
İşte rakamlarla yarın İstanbul seçimi!
AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek…

Türkiye, bir süre önce, iki  Casusu tutuklandığını ve bu tutuklamasından sonra Zeki Hassan ‘ın adında intihar ettiğini açıkladıbegün  Bir Türk istihbarat subayı bize çıkıp Hassan’ın hapishanede öldürüldüğünü söyledi ve bu büyük bir Türk-Katar skandalı .

LONDRA-MEA: Güvenilir Türk kaynakları, İstanbul’daki hapishane hücresindeki Filistinli mahkum
Zaki Hassan‘ın “suikasti” hakkında bilgi içerdiği için son derece tehlikeli olarak nitelendirilebilecek
MEA ye belgeleri açıkladı.

Hassas bilgileri içren belgeler, daha önce İstanbul istihbarat cihazinda kıdemli bir pozisyonda görev yapan kıdemli bir Türk güvenlik görevlisi tarafından sızdırıldı.

Türkiye, 19 Nisan’da uluslararası, siyasi ve askeri casuslukla suçlanan iki istihbarat teşkilatının tutuklandığını duyurdu. On gün sonra, Türk makamları,  hiç bir bilgiyi vermeden  Zaki‘nin  hücresinde
intihar ettiğini iddia etti.

Zakai Hasan ailesi, cezaevinde intihar ettiği iddiasını reddedip ve Türk makamlarını onu öldürmekle suçladı.

Güvenlik cihazında ikinci kişi olarak kabul edilen Memur, soruşturmada 5 boşluk tespit etti 

soruşturmada 5 boşluk :

birincisi : Soruşturma  Ankara İstihbarat Teşkilatının merkezindeki  bulunan araştırmacılar tarafından yapılmıştır.ama genelde İstanbul’un istihbaratının tam vakayı araştırır  ve Ankara liderliğine bildirir .

İkincisi: tecümana göre Soruşturmanın tüm aşamalarında Körfez aksanlı bir Arap’ın varlığı  . ve tutuklu hakkında açıklamalar yaptı.

Üçüncüsü: Soruşturmaların sonuçları tamamen kaydedildi lakin bilinen ve özel icraat aksine İstanbul idaresine
hiçbir kopya gönderilmedi.

Dördüncüsü: Sorgulama sırasında araştırmacılar aşırı işkence kullanımı ve olağandışı yöntemler kullanıldı.

Beşincisi :  soruşturma belgeleri iki kez değiştirildi ve önceki belgeler tamamen imha edildi .bilinen ve özel icraatlara göre  tutukluların itiraflarının  bir düşüş veya değişiklik halında, icraat, gelecekte şüphelinin olaylarla ilgili ifadeleriyle karşılaştırması için tüm önceki ifadeleri kaydedir.

Tüm bu şüpheli boşluklar ışığında, memur, davayı izlemesini genişletmeye karar vermiş . Tercüman, gardiyanlar, hemşireler ve Zaki Hassan’ın davasında herhangi bir rolü olan herkes dahil olmak üzere
kapsamlı bir sorgulama vardı.

Memura göre, sorgu sırasında mevcut olan Arap, Katar vatandaşıydı, ilk başta Zaki’yi ve yoldaşını İstanbul’a götüren bu katarvatandaşıydı büyük sermayeye ihtiyaç duymadan yatırım imkânı sağlayan bir Arap finansal ağı olduklarına ikna etti.

İşte rakamlarla yarın İstanbul seçimi!

Kaynaklar, Türk istihbaratı iki genç adamı tutukladıktan sonra Katarlı adam, Bay Hassan’a durumunun çok kritik olduğunu ve çıkmazından çıkmak için, Dahlan’ın önderlik ettiği bir BAE çalışma hücresinin varlığını yanlışlıkla iddia etmeli ve katılım talep etmeli Suudi gazeteci “Jamal Khashoggi” yı öldürmeyi planlıyor. kararlı erkek hasana bu seyler doğru söylediği halda hasana ok para ve türk vatandaşlık sağlayabilir .

Türk subayına göre, merhum Filistinli adam, büyük tehditlere maruz kaldıktan sonra taleplerine  ön kabul attiğini gösterdi. Ancak; Türk araştırmacılar önünde  gerçeği söyledi ve soruşturmaya katılan Katar ile karşılaştı, Bay Hassanın, BAE istihbarat veya Dahlan ile herhangi bir ilişki olduğunu reddetti ve “Khashoggi” davasının ayrıntılarıyla ilgili herhangi bir bağlantı veya bilgiyi yalanladı. ancak Bay Hassan, kendisini yalan söylemek ve ifadelerini değiştirmekle suçlayan araştırmacılardan gelen son derece şiddetli bir tepkiyle karşı karşıya kaldı .

sonunda   Bay Zaki Hassan’dan kurtulmaya karar verildi, çünkü Khashoggi’nin manipülasyonlarının açığa çıkmasına neden olacak ve bu da Türkiye’nin güvenilirliğini tüm dünyada tehlikeye atabilecek .

soruşturmalarından iki ay sonra, memur, Türk istihbarat topluluğu tarafından  tacize maruz kaldı. Yüksek rütbeli subay, Ankara’daki tacizlere maruz kaldığını belirten “Hakan Fidan” adlı cihazın başına gelen şikayet etti .

Fidan , ajans Zaki’nin cinayeti soruşturmasına resmi bir emir olmadan girme konusundaki müdahalesiyle ilgili şüpheleri olduğunu açıkladı.

Memur, Fidan’a yaptığı şeyin, kesin bulgulara ulaşamayan rutin prosedürler olduğunu ve soruşturmanın rutin ve resmi bir şekilde kapatıldığını doğruladı. ve Hayatı horumak için , soruşturma dosyasını Türkiye toprağın dışına göndermeye karar verdi.

Hakan Fidan kim ?

Resmi haber ajansları, Türkiye Ulusal İstihbarat Teşkilatı başkanı Hakan Fidan’ı 15 Temmuz 2016’daki Türk darbesine karşı karşı saldırıyı düzenleyen adam olarak tanımladı.
Fidan, Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı darbe girişiminden sonra Türk insanlarına hitap etmek için yönlendirerek, “Onlarla ölümüne savaşacağız ancak caddeye gitmeli ve orada insanlarla kalmalı” dedi. Hakam, İran güvenlik cihazları  ve Suriye’deki radikal gruplarla iyi ilişkileri ile tanınmaktadır.

Kaynaklara göre, memur, ailesinin kazayla olsa bile, herhangi bir saldırıya maruz kalması halında  bilgileri kamuya açıklamakla tehdit edip ve tüm belgeleri saklamakta ısrar etti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0