iyi bir lider olmak için ne gerekir ?

iyi bir lider olmak için ne gerekir ?

Liderlik Ne Değildir ? Liderlik, bir ayrıcalık pozisyonu değildir: Bir pozisyonu insanların ele geçirmesi, terfi edilmesi, seçilmesiyle lider durumun

London Wine Scene: Amazing NZ Pinot Noir Tastings, Denbies Wine Estate
Abdullah Şevki kimdir? Zümrüt Apartmanı kitabında ne var ?
Stuffed Globe Courgettes: Turkish Red Pepper Paste and Siyez(Spelt) Wheat

Liderlik Ne Değildir ?

Liderlik, bir ayrıcalık pozisyonu değildir: Bir pozisyonu insanların ele geçirmesi, terfi edilmesi, seçilmesiyle lider durumuna geçebilir. Fakat bu pozisyon onu lider yapmaz. Liderler, bulunduğu pozisyonlardan dolayı ayrıcalık ve üstünlük istemezler. Her ne olursa olsun lider çevresinden farklı ve çevresine etkinliği ile değerlendirilir.

Liderlik bir süreçtir, bir yer değil : Liderlikle ilgili bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi sadece o kişiye verilmiş bir olarak görülmesidir. Oysaki liderlik, öğrenilebilir davranışlardan oluşur.

Liderler ekip oyuncularıdırLiderlik solo gösteri değildir : Çok sayıda insanın aktif katılımı ve desteği olmadan olağanüstü başarılar elde etmek olanaksızdır. Liderlik monolog değil bir diyalogdur.

Liderlikvazgeçilmez olmak değildir : Başarılı bir lider olmanın ispatı vazgeçilebilir olmakla ölçülür. Lider, mevkisinden ayrıldıktan sonra işler altüst olursa, liderlik vasıflarından pek çok şeyi bulundurmuyor demektir. Fakat işler aynı hızda ve sekteye uğramadan ilerliyorsa, liderin gerçek lider olduğu aşikar olur.

Liderlerin en güçlu özellikleri :

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0