Aljazaria kanalından bir hata , Türkiye’deki Körfez turizmini etkiliyor

Aljazaria kanalından bir hata , Türkiye’deki Körfez turizmini etkiliyor

Kısa bir süre önce Aljazaria  kanal , Suudi kızın acı çekmesiyle ilgili sosyal medya sayfalarında bir video yayımladı . ve bu yayınlarda Türkiye'nin i

kalori Yakmak İstiyorsan Hangi Spor Yapacaksın
Erdoğan Seçimlerde Tekrar Başarılı Olmak İçin Ne Yaptı?
Ahmet, Mehmet,Neco Fark Etmez Kadına Karşı Şiddet Yok

Kısa bir süre önce Aljazaria  kanal , Suudi kızın acı çekmesiyle ilgili sosyal medya sayfalarında bir video yayımladı . ve bu yayınlarda Türkiye’nin ismini kullandı ,o yüzden  Türkiye-Suudi ilişkilerini olumsuz etkilenecek .

Türkiye’nin şu anda turizm ekonomisini canlandırması gerekiyor .

2014’ten itibaren ekonomide bozulan alanlardan en önemli  unsur  turizmdiTürkiye’ye gelen yabancı turist sayısında düşüş sürüyor. Ekim ayında yabancı ziyaretçi sayısı üçtte birden fazla azalırken, yılın ilk 3 ayında düşüş yüzde 30’ların üzerine çıktı. Turizm uzmanları , bu olaylarına göre daha fazla gerileme olacağını düşündüklerini söyledi.

Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki ticaret alış veriş hacmi :

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının bu yılın ilk yedi ayında geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 31 artmış olmasından memnuniyet duyulduğunu ifade eden Gül, “Halklarımız arasındaki ilişkilere çok değer veriyoruz ve bunun ikili ilişkilerimizin önemli bir boyutunu oluşturduğuna inanıyoruz. Türkiye’de daha fazla Suudi yatırımcı ve turist görmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek isteriz.” diye konuştu.

Ticari düzeyde, Suudilerin Türkiye’ye ihraç ettiği 2,5 milyar dolar olan iki devlet arasındaki 6 milyar dolar olan döviz hacmi, çoğunlukla metal ürünlerden, organik kimyasal ürünlerden ve alüminyumdan oluşuyor.
Türkiye’nin Suudi Arabistan’a toplam ihracatı, en önemlisi üretici ve tekstil olan 3,5 milyar dolar olup, yıllık olarak bir milyar dolar suudi ticaret açığı göstermektedir.

Aljazaria kanalı : Türkiye, Suudi kızları kaçmaya teşvik ettiğini gösteriyor

Aljazaria  kanal Suudi kızın acı çekmesiyle ilgili sosyal medya sayfalarında bir video yayımladı . ve bu yayınlarda Türkiye’nin ismini kullandı ,o yüzden  Türkiye-Suudi ilişkilerini olumsuz etkilendi . vu sepeblerden dolayı Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki ticaret alış veriş hacmi olumsuz bir şekilde etkilenecek

COMMENTS

WORDPRESS: 0