Nadine Labaki, Oscar’a aday gösterilen ilk Lübnanlı kadın yönetmen oldu

Nadine Labaki, Oscar’a aday gösterilen ilk Lübnanlı kadın yönetmen oldu

Nadine Labaki, Capernaum filmi En İyi Yabancı Dil Filmi dalında Oscar adaylığı aldığı için yine tarih yazdı. Bu, onu bu kategoride aday gösterilen ilk

II. Dünya Savaşı Mor Kalp alıcısı Gürcistan’da 100 oldu
Belge Varsa Çık Açıkla
400 milyon dolarlık lüks yolcu uçağı papaz Andrew Brunson’u serbest bırakmak için bir rüşvet mi?

Nadine Labaki, Capernaum filmi En İyi Yabancı Dil Filmi dalında Oscar adaylığı aldığı için yine tarih yazdı. Bu, onu bu kategoride aday gösterilen ilk Arap film yapımcısı yapıyor.

Film için birkaç aday ve ödül kazanan eleştirmenlerce beğenilen yönetmen için inanılmaz bir ay oldu. Nadine, Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülü’nü kazandı ve filmi 15 dakikalık ayakta alkışlandı. Geçen ayın başlarında BAFTA adaylığı aldı ve aynı zamanda bir Altın Küre adayıydı ancak Netflix’in Romanları’nı kaybetti.

Bu, bir Lübnanlı yönetmenin Akademi Ödülü adayları arasında olduğu ikinci yıldır. Geçen yıl, Ziad Doueiri’nin Hakaret, En İyi Yabancı Dil Filmi yarışmasında yarışmacı oldu. Mısırlı bir yönetmen olan Jehane Noujaim, daha önce 2013’ün En İyi Uzun Metraj Belgesel kategorisinde aday gösterildi. Ancak, nihayet Oscar kazanan kişi Nadine mi olacak?

Capernaum, Beyrut sokaklarında hayatta kalmak için çalmak ve yalvarmak için başvuran ve onu acı çeken bir dünyaya getirdiği için ailesini dava etmeye devam eden 12 yaşında bir çocuğu takip ediyor. Filmin oyuncu kadrosunun çoğunluğu, bazıları gerçek sokak çocukları olan profesyonel olmayan oyuncuları içeriyor.

 

Film, Hollywood’un en büyük isimlerinden bazılarının desteğini gördü. Bu ayın başlarında, Oprah Winfrey’ten başkası hiçbiri, “Bu 2 ekranda çok çekici ve zaman ayırmaya değer. Ebeveynlerine bakamayacakları çocukları olduğu için dava açan genç bir çocuğun hikayesi. Bu hikayenin günlük bir gerçeklik olduğu tüm çocukları düşündürür. Bravo ekibi #Capernaum ”

Desteğini dile getiren başka bir A-lister, Marvel Sinematik Evren hasarı Josh Brolin. Oyuncu, Instagram’da, filmin yazdığı uzun bir yayını paylaştı, “Sonunda! Filmleri neden ilk başta sevdiğimi hatırlatan bir film.

COMMENTS

WORDPRESS: 0