Türk inşaat mühendisi, iş adamı, Spor yöneticisi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olan Fikret Orman

Türk inşaat mühendisi, iş adamı, Spor yöneticisi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olan Fikret Orman

Fikret Orman (d. 4 Kasım 1967, İstanbul), Laz kökenli Türk inşaat mühendisi, iş adamı, Spor yöneticisi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 33. Başkanıdır

Balakot: Hindistan hava saldırısı Pakistan’daki militanları hedef aldı
Münir Fikret Kızılok Türk Rock Müziği Sanatçısıdır
Türkiye, Suriye için özel temsilci atadı

Fikret Orman (d. 4 Kasım 1967, İstanbul), Laz kökenli Türk inşaat mühendisi, iş adamı, Spor yöneticisi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 33. Başkanıdır.

Fikret Orman hayatı
1967 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Işık Lisesi’nde, Yüksek Öğrenimini Yıldız Üniversitesi ve ABD Florida Üniversitesi’nde tamamladı.

Esin Yapı’nın ortaklarından olan Fikret Orman’ın Sanayi, Turizm ve İnşaat sektörlerinde Yönetim Kurulu Başkanlıkları ve Üyelikleri bulunmaktadır. Fikret Orman, İngilizce bilmektedir.

Orsan Yedek Parça San. ve Knorr-Orsan Ticari Araç Sis. Ltd. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak faaliyet gösteren Orman, evli 2 çocuk babasıdır.

Fikret Orman, 2004 Beşiktaş kongresinde 3110 oy almış ve 3272 oy alan Yıldırım Demirören’in kazandığı kongrede ikinci olmuştur.

Beşiktaş’ta Fikret Orman dönemi
Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olması ile boşalan Beşiktaş başkanlık koltuğunun yeni sahibi Fikret Orman oldu.

Siyah-beyazlıların 33. başkanı olmak için Nazmi Koca ve Bülent Deriş’le girdiği yarıştan Fikret Orman galip ayrıldı. Oyların 4027’sini alan Orman rakiplerine ezici bir üstünlük sağlayıp neredeyse üyelerin tamamına yakınının desteğini aldı.

Olağanüstü Genel Kurul’un ardından Beşiktaş’ın yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:
Asil üyeler: Ahmet Nur Çebi, Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Adnan Dalgakıran, Berk Hacıgüzeller, Levent Erdoğan, Nusret Altınbaş, İsmet Berkan, Cem Bilge, Yalçın Kaya Yılmaz.

Yöneticilik kariyeri
2000-2004 yılları arasında Beşiktaş’ta Serdar Bilgili başkanlığındaki yönetim kurulunda yöneticilik yaptı.

2004 yılında yapılan Beşiktaş JK başkanlık kongresinde aday olan Orman, 162 oy farkla Yıldırım Demirören’e kaybetmiştir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 33. başkanı olmuştur.
2012 yılında Yıldırım Demirören’in TFF başkanı olmasıyla birlikte boşalan Beşiktaş JK başkanlığı için aday olan Fikret Orman, seçimlerde Nazmi Koca ve Bülent Deriş ile yarışmıştır.

Seçimlerde kullanılan 4545 oyun 4027’sini alan Orman, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 33. başkanı olmuştur.

2013 tarihinde yapılan başkanlık seçimlerinde yeniden başkan seçilen Fikret
Bir önceki seçimden yalnızca 1.5 yıl sonra tüzük gereği 16 Haziran 2013 tarihinde yapılan başkanlık seçimlerinde Serdal Adalı’yla yarıştı. Bu seçimde 5988 geçerli oyun 3850’sini alarak 3 yıllığına yeniden başkan seçildi.

Fikret Orman önderliğinde 2013 Haziran ayında İnönü Stadyumunun yıkımına başlanmış, aynı yerde inşa edilen Vodafone Arena 11 Nisan 2016’da Beşiktaş’ın Bursaspor’u 3-2 yendiği karşılaşma ile açılmıştır.

Mayıs ayında tek aday olarak girdiği genel kurulda 3.kez Beşiktaş başkanlığına seçildi.

Ormanın BJK başkanlığı zamanı Beşiktaş futbol takımı 2015-2016 ve 2016-2017 yılında Süper Lig şampiyonluğunu kazanmış ve kulüp ilk kez 3. yıldızını armasına eklemiştir.

Fikret Orman: ‘Kısa süre içerisinde seçime gideceğiz…’
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 3. Olağan Divan Kurulu Toplantısı açıklamalarda bulundu. Orman, ‘Çok kısa süre içerisinde seçİme gideceğiz, aday olmak isteyen kim varsa olsun.’ ifadelerini kullandı.

Fikret Orman: Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Seçim Kararı Alacağım.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda konuştu. Seçim kararı aldığını söyleyen Orman, bu kararı hafta içinde açıklayacaklarını belirtti. Borçla ilgili eleştirilere de cevap veren Orman, “Biz göreve geldiğimizde borç, ödenebilecek durumda değildi. 110 yıllık kulüp tarihindekinden daha fazla futbolcu satışı yaptık” dedi.

Beşiktaş’ta gerçekleşen Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda Beşiktaş Başkanı Fikret Orman açıklamalarda bulundu. Seçim kararı aldığını belirterek herkesi şaşırtan Fikret Orman, tüzük değişikliğine gidileceğin dönemde, seçim de yapılacağını söyledi.

Borçlardan kulübün mali yapısına kadar birçok konuya değinen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kürsüden alkışlarla ayrıldı.

“Seçime gitme kararı aldım”
Herkesin işini yapması gerektiğini söyleyen Fikret Orman, “Türkiye olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bizim de kulüp olarak bunu yönetme durumumuz var. Bir tüzük tadiline ihtiyacımız var. Beşiktaş’ta zor süreci yönetebilmemiz için heyecanımızı artırmamız lazım. 6,5 sene içinde hepimiz yorulduk. Silkelenmemiz lazım.

Eylül ayında belirleyeceğimiz bir kongre yapacaktık. Bunu birleştirip yönetim kuruluyla alakalı seçime gitme kararı alacağız. Yönetim Kurulu toplantısında bu kararı alacağız. İsteyen herkes aday olabilir. Burası Beşiktaş, herkesin aday olması gerekiyor. Hodri meydan. Herkes gelsin, ne söyleyeceği varsa, genel kurul önüne çıksın ve konuşsun. Kararı da genel kurul verir” diyerek seçime gideceğini açıkladı.

“110 yıllık tarihimizden daha fazla futbolcu satışı yaptık”
“Herkes gelsin aday olsun”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0