Eren Ne Dedi?Ülke İyi ki varsın

Eren Ne Dedi?Ülke İyi ki varsın

Twitter'da en çok konuşulan konular arasına giren mesaj 'Eren iyi ki varsın' Trabzon Maçka'da terör örgütü PKK'nın saldırısı sonrası şehit olan Eren B

Houthi Bir İran Mikropudur
ŞEHiTLiK VE GAZiLiK EN KUTSAL ÜNVAN
‘Çin Seddi’ nerede?çok zor bir soru

Twitter’da en çok konuşulan konular arasına giren mesaj ‘Eren iyi ki varsın’
Trabzon Maçka’da terör örgütü PKK’nın saldırısı sonrası şehit olan Eren Bülbül’ün 2 ay önce Facebook’tan paylaştığı mesaj sosyal medyada gündem oldu. Twitter’da en çok konuşulan konular arasına giren mesaj, herkesi duygulandırdı.

Eren’in, “Biri de demiyor ki, ‘Eren iyi ki varsın'” yazdığı ileti yüz binler tarafından tweet atıldı. Eren, Twitter gündeminde birinci sıraya oturdu.

“İyi ki varsın Eren” dedi.
Trabzon’un Maçka ilçesinde 16 yaşındaki Eren Bülbül’ün teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken alçakça katledilmesinin ardından Türkiye bir olarak hain terör saldırısını kınadı.

Tüm yurtta vatandaşlar, Eren Bülbül (16) ve Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik (41) için tek yürek oldu. Vatandaşlar, sosyal medyada paylaştıkları mesajlarla Maçka’daki hain saldırıya tepki göstererek teröristleri lanetledi.

Eren ‘ülkenin aslanı sensin ‘
(d. 2002 – ö. 11 Ağustos 2017) 11 Ağustos 2017 tarihinde Türk polisi ve PKK arasında çıkan çatışma sonucu ölen Türk çocuk.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında dün bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül toprağa verildi.

Bülbül’ün ölümünde ihmal var mı?
Öte yandan Bülbül’ün ölümünde yetkililerin ihmali olup olmadığı tartışılmaya devam ediyor.

Olayla ilgili valilik açıklamasında, köylülerin Bülbül’ün ailesine yaptığı erzak yardımlarının bir hafta önce çalındığı, Bülbül’ün de olay günü, keşif yapacak jandarma ekibine evin yerini gösterdiğini belirtiliyor.

Bülbül’ün yerel medya ve Hürriyet gazetesine konuşan yakınları ise, Bülbül’ün bu şekilde eve götürülmesine tepki gösterdi.

Bülbül’ün yerel bir TV kanalına konuşan bir yakını çocuğa çelik yelek giydirilmediğini belirtti.

Hürriyet’e konuşan bir yakını ise köyün muhtarı yerine çocuğun götürülmesine tepki gösterdi.

Trabzon Cumhuriyet Savcılığı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturmada söz konusu ev ve çevresinde oturanların da ifadesine başvuruldu.

Facebook paylaşımı duygulandırdı
Eren’in şehadeti ailesini ve ülkeyi yasa boğdu. Eren Bülbül’ün sosyal medyadaki Facebook hesabından yaptığı “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” paylaşımı dün akşam Twitter’da TT oldu.

Teröre isyanın sembolü oldu
Eren’in yaklaşık iki ay önceki “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın :(“ sosyal medya paylaşımını okuyanlar, duygu dolu mesajlarla Eren’i anarken, kahramanlığını da vurguladı. Sosyal medyada binlerce “İyi ki varsın Eren” mesajı paylaştı.

Maçka seni unutmayacak asla gerçekten sen Maçkanın aslansin
Şehit Eren Bülbül’ün ikamet ettiği Maçka ilçesinde ise hüzün hakim. İlçedeki ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asıldı.

Maçka Belediye binasına ise Eren’in fotoğrafının yer aldığı afiş asılırken, afişin üzerinde, “Eren Bülbül Maçka seni unutmayacak. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun” yazıldığı görüldü. Maçka İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bülbül, çevresinde Trabzonspor sevdasıyla tanınıyor.

Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş tepkisi
Ferhat Gedik ile Eren Bülbül’ün şehit olması nedeniyle Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş Kulübü sosyal medya üzerinden tepkisini dile getirdi.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, yaptığı açıklamada, “Takımımız bugün sahaya şehidimiz Eren Bülbül için hazırlanan ‘ErenİyikiVarsın’ pankartıyla çıkacak” ifadesini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu ise bu hafta yapılacak karşılaşmalarda takımların sahaya, #iyikivarsınEren’ pankartıyla çıkacağını açıkladı.

‘ErenİyikiVarsın’

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0