Türk yargıç, üst düzey İslami organın şikayeti üzerine kendilerini peygamber  ilan edenlerin web sitelerini engelledi

Türk yargıç, üst düzey İslami organın şikayeti üzerine kendilerini peygamber ilan edenlerin web sitelerini engelledi

Bir Türk sulh hakimi, ülkenin önde gelen İslami organı tarafından sunulan bir şikayet üzerine, kendi ilan ettiği bir peygamberin sahip olduğu beş web

Küreselleşme
‘Kayyım Diyarbakır Sur’un taşınmazlarını satılığa çıkardı’
İstanbul Valiliği Suriyeli ‘lere 20 Ağustos’a kadar süre verdi

Bir Türk sulh hakimi, ülkenin önde gelen İslami organı tarafından sunulan bir şikayet üzerine, kendi ilan ettiği bir peygamberin sahip olduğu beş web sitesine erişimi engellediğini belirtti.

İskender Evrenesoğlu kendisini bir peygamber ve “Mehdi” ilan etti.

Popüler Müslüman inancına göre, Mehdi, dünyanın sona ermesinden önce hükmeden din ve adaleti yeniden kuracak manevi ve geçici bir liderdir.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı (Diyanet), yetkililerden Kuran ve İslami konularda yorumlar yayımlayan Evrenesoğlu’nun web sitelerine erişimi engellemesini istedi.

Anadolu Ajansı’nın raporuna göre, Ankara’daki 3. Sulh Ceza Hakimi, beş internet sitesine erişimi engelleyerek Diyanet’in “İslam’ın temel nitelikleri göz önüne alındığında” zararlı olduğu sonucuna işaret ederek bir emir yayınladı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi son zamanlarda Diyanet’e, İslam’a karşı sayılırlarsa, Kuran’ın lisanssız yorumlarını inceleme ve imha etme yetkisi vermiştir.

 

Evrenesoğlu, “Kehanetin Işıkları” adlı bir kitap olarak derlediği Allah peygamberi olarak vahiy aldığını iddia etmiştir.

Son aylarda Türk makamlarının öfkesini çeken ikinci “Mehdi” dir. Televangelist Adnan Oktar ve onlarca takipçisi Temmuz ayında tutuklandı.

Adnan Oktar polise “Bikini İslami peçe,” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0