Türkiye Gençlik Vakfı

Türkiye Gençlik Vakfı

TÜGVA Ailesi olarak, 71 İl Temsilcisi’nin katılımıyla Darıca’da düzenlediğimiz kampta bir araya geldik. Hızla büyüyen bir vakıf olmanın heyecanıyla ba

Yemen savaşlara devam ediyor ve hırslar bitmiyor
ABD, bölgeyi istikrarsızlaştırmak için Hizbullah gündemiyle ilgili endişelerini yineledi
Almanya’da Türk Varlığı Tahdit Altında

TÜGVA Ailesi olarak, 71 İl Temsilcisi’nin katılımıyla Darıca’da düzenlediğimiz kampta bir araya geldik. Hızla büyüyen bir vakıf olmanın heyecanıyla başlayan kampımız, yeni döneme daha dinamik ve enerjik bir şekilde hazırlanmamız adına teşvik eden bir atmosferde gerçekleşti.

Kampımızın açılış konuşmasını yapan Başkanımız İsmail Emanet, birlik ve beraberliğimizin önemini vurgularken; gerçekleştireceğimiz gençlik çalışmalarımızda bahanelerin arkasına sığınmadan gösterilmesi gereken fedakârlığın, azmin önemine dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Hangi konumda olduğumuzun hiçbir önemi yok önemli olan tek şey yaptıklarımız ve davaya olan katkımızdır. Hepimizin üzerinde bir sorumluluk var ve hepimiz yaptıklarımızdan ve yapmadıklarımızdan hesaba çekileceğiz. İnanç olmadan başarı olmaz. Önce inanmak gerekli. O yüzden buranın önemini kıymetini hepimiz biliyoruz, ama buna ne kadar inanıyoruz. Türkiye Gençlik Vakfı ile ilgili hayallerimizin olması lazım. Rüyalarımıza girmesi lazım.”

Birbirinden değerli isimleri ağırladığımız kampımızda işlenen konular şöyle oldu; “Teşkilatçılık Usül ve Esasları”, “Teşkilat Adab-ı Muaşereti”, “Teşkilat ve Lider”, “Teşkilatçılık Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri”. İlk günün sonunda sürpriz konuğumuz olarak ağırladığımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan ise bizimle liderlik ve gençlik çalışmaları ile ilgili fikirlerini, deneyimlerini paylaştı.

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır.

Türkiye Gençlik Vakfı kısa adıyla TÜGVA, İstanbul merkezli gençlik ve öğrenci vakfı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın vakfın yüksek istişare kurulunda yer alması vakfın medyada Bilal Erdoğan’la anılmasına sebep olmuştur.

Vakfın Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda dini programlar düzenlemesi,İzmir Atatürk Lisesi’nin vakfa tahsis edilmesi, İzmit’te TÜGVA’ya yüksek bedelli bir yerin 120 liraya kiralanmas medyada gündem olmuştur.

Siz de TÜGVA da gönüllü olmak isterseniz veya TÜGVA ile ilgili sorularınız varsa yukarıdaki iletişim formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca size ulaşabileceğimiz bir adres yazmayı unutmayın

TÜGVA nın açılımı Türkiye Gençlik Vakfı olarak adlandırılır bu vakıf adındanda belli olduğu gibi daha çok gençlere yönelik etkinlikler yapmaktadır.Ve amaçları ise dünyayı güzelleştirmek daha barışçıl bir dünya daha yardımsever daha güvenilir bir dünya için gece gündüz demeden çalışmalarına devam etmektedirler.Bir çok şehirde yerleri bulunmaktadır.Ortaokul,lise,üniversite öğrencileri için ilgilenen koordinatörler vardır.

Ve gerekli bilgileri okuldan seçilen öğrencilere anlatılır yapılacaklar ve gerekli çalışmalar artık başlar.2014 yılında kurulan Türkiye gençlik vakfı çok hızlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektir.Ve üniversiteli öğrencilere burs imkanı da sağlamaktadır. İsterseniz sizde Türkiye gençlik vakfına gönüllü olabilirsiniz. Türkiye gençlik vakfını daha iyi tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0