Türkiye için bir uyarı, teröre desteklemekle suçlanmış

Türkiye için bir uyarı, teröre desteklemekle suçlanmış

Türkiye son zamanlarda birçok düşmana sahipti çünkü Müslüman Kardeşler (ihvan), Özgür Suriye Ordusu ve Libya'daki birlikler gibi terör örgütlerini des

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevden alındı
ABD’nin S-400 tehdidine Dışişleri Bakanlığı nasıl yanıtladı
Erdoğan: yakında farklı bir aşamaya taşıyacağız

Türkiye son zamanlarda birçok düşmana sahipti çünkü Müslüman Kardeşler (ihvan), Özgür Suriye Ordusu ve Libya’daki birlikler gibi terör örgütlerini desteklemekle suçlanıyor.

sadece 31 mart seçimleri hariç

Erdoğan’ın sadece 31 mart seçimleri hariç Türkiye içindeki bütün savaşlarını kazanmış olması dikkat çekiyor. Bu “dahili savaşlarda”, çok iyi plan yapabiliyor ve başarıya götüren ortaklıklar kurabiliyor.

Müslüman Kardeşler teşkilatı terör örgütleri listesinde

ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman Kardeşler teşkilatını terör örgütleri listesine alma hazırlığı içinde olduğu açıklandı.

Beyaz Saray yönetimi, Başkan Trump’ın kendi ulusal güvenlik birimleri ve aynı endişeyi paylaşan bölge liderleri ile konuyu görüştüğünü ve bu yöndeki çalışmaların iç süreçte devam ettiğini belirtti.

New York Times’da yer alan bir habere göre 9 Nisan’da Washington’u ziyaret eden Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah El Sisi’den gelen talep üzerine Beyaz Saray harekete geçti. Konuya yakın kaynaklara dayandırılan haberde Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un söz konusu planı desteklediği yazıldı.

Eski Mısır Devlet Başkanı Mursi mahkemede hayatını kaybetti

Türkiye Müslüman Kardeşlere destek veriyor

Muhammed Mursi’nin mensubu olduğu Müslüman Kardeşler hareketi Mısır yetkililerini 6 yıldır hapiste olan eski cumhurbaşkanını “yavaşça ve kasıtlı olarak öldürmekle” suçlamış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “Bunun normal bir ölüm olduğuna inancım yok” demişti.

ERDOĞAN’DAN “MURSİ” PAYLAŞIMI

Türkiye Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Mısır’ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin vefatı nedeniyle paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından,  Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Mısır’ın demokratik seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı, kardeşim Muhammed Mursi’nin vefat ettiği haberini teessürle öğrendim. Tarihin en büyük demokrasi mücadelelerinden birini veren şehit Muhammed Mursi’ye Allah’tan rahmet diliyorum.”

 Türkiye TSK’yı Suriye’ye sokmaya çalıştı

Erdoğan’ın hedefi, Esat’ı devirmek, “İhvan’ı” iktidara ortak etmek, Kürtleri bloke etmekti. Bunun için Erdoğan TSK’yı Suriye’ye sokmaya çalıştı. Ancak ordu direndi, Suriye’ye girmedi.

Cihatçı unsurlar içerisinde IŞİD daha baskın ve organize idi. Petrol bölgelerini ele geçiren IŞİD’in gelir durumu da savaşı sürdürmeye yeterliydi. Türkiye üzerinden petrolünü satıyordu. Ruslar bütün bu petrol ticaretini belgeledi ve dosyaları BM’ye sundu. şimdi Erdoğan öso ya destek veriyor .

kaynak : sabah / ocak

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0