Binali Yıldırım: Terör olayları devletin kontrolü altında

Binali Yıldırım: Terör olayları devletin kontrolü altında

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Adli olaylar ile terör olayları devletin kontrolü altında" Bitlis'te konuştu . Ahl

Erdoğan, İsrail ‘de yaşadığı anısını paylaştı
18 yıl sonra AKPden istifa eden Ali Babacan parti kuracak
Davutoğlu, Erdoğan’a meydan okudu

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, “Adli olaylar ile terör olayları devletin kontrolü altında” Bitlis’te konuştu .

Ahlat ilçesinden Bitlis’e geçti .

Malazgirt Zaferi’nin  yıldönümü münasebetiyle Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Ahlat ilçesine gelerek buradan Bitlis’e geçti.
İlk olarak Bitlis Belediyesini ziyaret eden Yıldırım’ı Belediye Başkanı Nesrullah Tağlay ve personel karşıladı.

daha : Davutoğlu, ‘terörle mücadele defteri açılırsa’ sözüyle neyi kastetti ?

Yıldırım, Bitlis’in 17 yıl önceki haliyle şimdikinin arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi. Yıldırım,

Yıldırım Bitliste her şey değişti

“Tatvan’dan sonra Bitlis’i de orası mı şehir burasımı şehir şaşırdım. Geçen 17 yıl içinde Bitlis alt yapı bakımından, yollar bakımından, sağlık tesisleri bakımından ve eğitim tesisleri bakımından çok ciddi gelişme gösterdi.

Üniversitesi ile Tatvan’a olsun, Van’a olsun, Muş’a olsun yolları ile ve büyük oranda tamamlanan Baykan-Siirt yolu olunca Bitlis’in çehresi değişti.

her şey önemli ama en önemlisi ….

Ama en önemlisi de Bitlis’te bu çevre yolu Bitlis’in çok büyük bir problemini çözdü. Bitlis’in şehir içinin karı meşhurdur. İki adam boyu kar yağıyor. İki tane araç karşı karşıya geldi mi şehrin için felç oluyordu.

Buraya gelirken tüneli daha önce görme fırsatım olmamıştı beraber baktık. Müthiş güzel bir şey olmuş. Tabi bunlar yapılmakla beraber yeterli değil. Sayın Cumhurbaşkanımız Milletvekillerimize arz etti. Burayı bir 6. Bölge yaptık. Bu nedenle tekstil gibi alanlar bu taraflara ister istemez kayıyor.

entteki yatırımların yeterli olmadığını kaydeden Yıldırım, “Bitlis, altıncı bölge oldu. Altıncı bölge olduğu için artık tekstille uğraşanlar bu taraflara kayıyor. Bu anlamda, tekstille ilgili istihdama katkı sağlayacak fabrikalar kurulursa ve bu yönüyle de adım atılırsa çok daha güzel olabilir. Eskiye göre asayiş problemi yok denecek kadar az. Adli ve terör olayları devletin kontrolü altında. Gayet güzel ve başarılı çalışmalar yapılıyor” şeklinde konuştu.

kaynak : MSN

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0