S-400 ‘lerin ikinci batarya malzemelerini  Ankara’da

S-400 ‘lerin ikinci batarya malzemelerini Ankara’da

Rusya'dan gelen S-400 füzelerinin bataryalarının teslimatı Ankara Mürted'de yapılıyor, Milli Savunma Bakanlığı sevkıyatın bir ay süreceğini duyurd

Bahçeli: Suriye’nin kuzeyinde acilen güvenli bölge kurulmalı
Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması
Kızılay ‘da skandal ! Yardım parasıyla lüks araç almışlar

Rusya’dan gelen S-400 füzelerinin bataryalarının teslimatı Ankara Mürted’de yapılıyor, Milli Savunma Bakanlığı sevkıyatın bir ay süreceğini duyurdu.

S-400 İLK TESLİMAT TEMMUZ SONUNDA TAMAMLANDI

S-400 ‘lerin 12 Temmuz’da başlayan ilk grup teslimatında Ankara Mürted Hava Üssü’ne Rus uçakları 30 defa indi ve 25 Temmuz’da ilk grup teslimatı tamamladı.

S-400 ikinci batarya malzemelerini taşayan uçak Mürted’e indi.

Rusya dan gelen  S-400 hava savunma sisteminde, ikinci sevkiyat başladı. Sistemin parçalarını taşıyan Rus nakliye uçağı, Mürted’e indi.

ABD ve NATO , S-400 için Türkiye’ye yaptırım uygulacaklar

Milli Savunma Bakanlığının s- 400 hakkında açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S–400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmış, sözleşme kapsamında S–400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci batarya malzemelerinin intikali 12-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında tamamlanmıştı.

Bu kapsamda S–400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı/Ankara’ya intikaline bugün itibariyle başlandı. İntikal faaliyeti takriben bir ay sürecektir.”

Milli Savunma Bakanı  ne dedi ?

Bakan Hulusi Akar, S-400’lerin tedariki konusunda, “Birinci batarya geldi. İkinci bataryanın temini için de yarından yani 27 Ağustos’tan itibaren intikaller, taşıma faaliyetleri başlayacak. Amacımız ülkemizin ve milletimizin dışarıdan gelecek hava ve füze tehdidine karşı korunması ve kollanmasıdır” belirti.

kaynak : haber7

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0