Türkiye ve Sırbistan 2 milyar dolarlık ticaret hacmini hedeflemeli: Bakan

Türkiye ve Sırbistan 2 milyar dolarlık ticaret hacmini hedeflemeli: Bakan

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 12 Şubat'ta yaptığı açıklamada, Türkiye ve Sırbistan'ın yakın gelecekte ikili ticaret hacimle

Cocu Babamız Fenerbahçe Evimiz
Libya’da ölü sayısı 913’e yükseldi
Erdoğan onu örnek gösterdi ama O İmamoğlu’na destek verince bıçaklandı.

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 12 Şubat’ta yaptığı açıklamada, Türkiye ve Sırbistan’ın yakın gelecekte ikili ticaret hacimlerini 2 milyar dolara çıkarmayı hedeflemeleri gerektiğini söyledi.

 

Kasapoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sırbistan ‘ın Aleksandar Vuciç’in [Sırbistan] kabul ettiği gibi, amacımız Türkiye ile Sırbistan arasındaki ikili ticaret hacmini en kısa sürede 2 milyar $’ a çıkarmak” dedi. Sırbistan Ulusal Günü, Sırp Silahlı Kuvvetleri Günü ve Türk-Sırp diplomatik ilişkilerinin 140. yıldönümü.

Kasapoğlu, ikili ticaret hacminin 2017 yılında ilk kez 1 milyar doları aştığını belirterek, iki ülkenin ekonomik ve ticari ilişkileri iyileştirme konusunda ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

“Sırbistan ülkemizin değerli bir arkadaşı ve Balkanlar’daki refah ve istikrarı geliştirmek için güçlü bir işbirliğine sahip olduğumuz bir ortak” dedi.

Sırbistan ‘ın Türkiye Büyükelçisi Zoran Markoviç, ülkesinin Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istediğini, iki ülkenin ortak kökenleri, tarihi ve kültürü paylaştığını eklediğini söyledi.

Ankara ile Belgrad arasındaki ilişkileri öven Markoviç, “En üst düzeyde kalıcı ve karşılıklı yarar sağlayacak bir diyaloğumuz var” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0