Türkiye’de Örtülü Mücadelenin Hikayeleri

Başörtüsünün cumhuriyetin ilk yıllarında reddedilmesi, yıkılan Osmanlı devleti ile din arasındaki bağlantıdan kaynaklanmaktaydı. Bu durum, Türkiye'nin

Mali’de bu ne felaket yaklaşık 100 ölü var !
Karizma Demek Atatürk Demektir
Liverpool’a Çılgın Teklif! 2 Milyar Sterlin

Başörtüsünün cumhuriyetin ilk yıllarında reddedilmesi, yıkılan Osmanlı devleti ile din arasındaki bağlantıdan kaynaklanmaktaydı. Bu durum, Türkiye’nin o zamanda atmayı arzuladığı geri kalmışlığın tezahürlerinden biri haline geldi.

Türkiye’de başörtüsü takmayı engelleyen krizin ilk kıvılcımı

1923-1950 yılları arasında Türkiye’de peçeli kadınlar doğrudan medyaya ya da popüler saldırıya maruz kalmadı. Ancak laik yönelim, devlet kurumlarında çalışmayı engelledi ve okullara ve üniversitelere girmeye sınırlıydı.

1923-1950 yılları arasında Türkiye’de peçeli kadınlar doğrudan medyaya ya da popüler saldırıya maruz kalmadı. Ancak laik yönelim, devlet kurumlarında çalışmayı engelledi ve okullara ve üniversitelere girmeye sınırlıydı.

Marwa Kawaggi – Türk parlamentosunda ilk vekil yardımcısı

Türk üniversitelerinde perdenin yasaklanmasından sonra, Marwa Kawaggi çalışmalarını bitirmek için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve Texas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Türkiye’ye döndü ve Refah Partisi’nin Dış İlişkiler Başkanı olarak atandı.

Amerika Birleşik Devletleri’ne döndü ve Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Doktora derecesini Howard Üniversitesi’nde siyaset biliminde tamamladı.

2016 yılında Türkiye’ye döndü. Ayrıca ABD vatandaşlığı aldı.

Fatima Batoul Sayan Qaya – Aile ve Sosyal İşler Bakanı

Fatima Batul Sayyan Qaya 31 Ocak 1981’de doğdu ve İstanbul’da büyüdü. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesinden mezun oldum.

“28 Şubat” döneminin başlangıcında lisede olduğunu ve İstanbul Üniversitesi’nde tıp eğitimi aldığını ve tıp fakültesine rahatlıkla girebilecek seçkin öğrencilerden biri olduğunu söyledi.

New York Üniversitesi’nden doktorasını meme kanseri konusunda çok sayıda çalışma yaptıktan sonra 2009 yılında İstanbul’daki Jarrah Paşa Koleji’nde rüyasını ve çalışma tıbbını gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye döndü.