Uber Careem’i 3.1 milyar dolara satın alacak

Uber Careem’i 3.1 milyar dolara satın alacak

Rakibi Uber'e 3.1 milyar dolar karşılığında satılan araç çağırma uygulaması Careem, yoluna kendi markası ile devam edeceğini açıkladı. Dubai merkezli

Dolar son 6 ayın zirvesinde: Dolar/TL kuru 5.85’i test etti
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama

Rakibi Uber’e 3.1 milyar dolar karşılığında satılan araç çağırma uygulaması Careem, yoluna kendi markası ile devam edeceğini açıkladı. Dubai merkezli şirket, Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili olarak da, “Türkiye’de operasyonlara şu an olduğu gibi regülasyona uygun şekilde tahditli ve tahsisli plakalı taksilerle devam edilecek” açıklamasında bulundu .

‘UBER BÜNYESİNDE KENDİ İSMİMİZLE DEVAM EDECEĞİZ’

Şirketten yapılan açıklamada iki şirketin güçlerini birleştirdiği belirtilerek, “Careem, kendi markası ve hizmetleri ile Uber bünyesinde, bağımsız olarak çalışmaya devam edecektir. Careem, müşterilerinin sevdiği her şeyi, ismini, uygulamasını ve markasını elinde tutmaya devam edecek” denildi.

Taksiciler, UBER’in Türkiye’de vergi vermediğini ve yasa dışı olarak faaliyet gösterdiğini dile getirirken, bu konuda yoğun bir hukuki savaş başlatmış durumdalar. Bununla birlikte Careem, Türkiye’deki faaliyetlerini ticari taksiler aracılığı ile yürüttüğünden taksicilerle oldukça sıcak ilişkileri bulunuyordu. Dernek Başkanı Duman, UBER davası ile ilgili olarak, “UBER davası bittiğinde UBER’in Türkiye’de sona ereceğinden adım gibi eminim. Ortada zehirli bir su var ve içilmesine izin veriliyor. Haksız rekabette de bulunuyorlar.” şeklinde konuştu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0