PKK Elebaşlarından Rıza Altun Nokta Atışıyla Vuruldu!

PKK Elebaşlarından Rıza Altun Nokta Atışıyla Vuruldu!

Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirildi. MİT ve TSK ortak operasyonunda PKK elebaşı Cemil Bayık'ın en yakın ad

Erdoğan: Türkiye S-400’ü almıştır, bu işi bitirdik
Ak Parti’de, 2 eski milletvekili daha istifa etti
Saadet Partisi Genel Merkezi tahliye ediliyor

Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirildi. MİT ve TSK ortak operasyonunda PKK elebaşı Cemil Bayık’ın en yakın adamlarından Rıza Altun ve beraberindekiler, Kandil’e yapılan hava harekatıyla vuruldu. İşte gerçekleştirilen operasyonda öldürülen PKK’nın elebaşları .

Irak’ın kuzeyine yönelik nokta operasyonda, PKK elebaşlarından Cemil Bayık’ın en yakın adamlarından Rıza Altun ve beraberindekilerin Kandil’de vurulduğu duyuruldu.

Türk istihbaratının tespiti üzerine başlayan operasyonda İHA’lar teröristleri tespit etti, F-16’lar vurdu.

Savunma Bakanlığı kaynaklarının aktardığına göre, operasyonda, aralarında PKK’nın Dış İlişkiler Sorumlusu “Navdar” kod adlı Mikail Özdemir, PKK’nın Sözcüsü “Serhat Varto” kod isimli Emrullah Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu “Sinan Sor” kod adlı Ali Aktaş’ın bulunduğu üst düzey örgüt mensupları da etkisiz hale getirildi.

HEPSİ DE YABANCI DEVLETLERLE BAĞLANTILI

Rıza Altun’un, terör örgütünün bölgedeki uluslararası aktörlerle temaslarını sağladığı, terörist Mikail Özdemir’in de PKK’nın dış temaslarını koordine eden isim olduğu biliniyordu. Emrullah Dursun da örgütün sözde Dış İlişkiler Komitesi’nde faaliyet gösteriyordu.

RIZA ALTUN KİMDİR?

PKK’nın kurucu kadrosunda ve Cemil Bayık’a en yakın isimler arasında yer alan Rıza Altun, geçmiş dönemde terör örgütünün sözde İran Sorumlusu ve Avrupa Alanı Sorumlusu olarak görev yaptı.

Terör örgütünün sözde Yürütme Konseyi üyeliğinde de bulunan Altun, sözde Siyasi Komite ve sözde Dış İlişkiler Komitesi’nde sorumlu düzeyde yer alıyor.

Bölgedeki uluslararası aktörler ile temaslar gerçekleştiren terörist Altun, İçişleri Bakanlığının terörden aranlar listesinde kırmızı kategoride yer alıyor.

Teröristin ismi, hem Interpol’ün aranan şahıslar listesinde hem de ABD’nin uyuşturucu kaçakçısı listesinde bulunuyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0